50 Cent uvedl Eminema na SXSW

Už to bude 10 let od doby, kdy nahrál 50 Cent jedno z nejprodávanějších hip-hopových alb všech dob nazvané Get Rich or Die Tryin’, které vyšlo v únoru roku 2003. K příležitosti 10. výročí uspořádal 50 Cent vzpomínkový koncert, který se konal v rámci festivalu South by Southwest v texaském Austinu. Na pódium si přizval několik hostů, mezi kterými nechyběl ani jeho dlouholetý kamarád Eminem.

50 Cent, vlastním jménem Curtis James Jackson III, si pro své fanoušky připravil 50minutový koncert, na kterém zazněly všechny skladby ze zmíněného alba Get Rich or Die Tryin’, jehož se prodalo neuvěřitelných 13 milionu kopií. Fifty se na pódium dostavil s menším zpožděním, zato v nostalgickém oblečení – v neprůstřelné maskovací vestě a kšiltovce Yankees. Na přítomné zaútočil songem What Up Gansta, přičemž mu sekundoval kolega z G-Unit Tony Yayo. Za mixážní pult se postavil DJ Whoo Kid.

[jwplayer file=”http://www.youtube.com/v/w3dy7h3xrbc”]

Eminem se před nadšeným publikem objevil hned při druhém songu Patiently Waiting. Em mimo jiné na adresu 50 Centa uvedl: “Každý ti děkuje za tvůj návrat. Máme tě rádi.” Na to Fifty do zvuku falešných výstřelů reagoval slovy: “Chci zůstat.” Divoký Eminem se pak ještě během večera předvedl v remixu ‘Till I Collapse a ve skladbách Love Me a Crack a Bottle.

[jwplayer file=”http://www.youtube.com/v/Nn7P53B-seM”]

Jak už bylo zmíněno v úvodu, vše se odehrálo na festivalu South by Southwest, který pořádá společnost SXSW Inc. Každoročně od roku 1987 se tato událost koná v texaském Austinu a jedná se o jeden z největších hudebních festivalů ve Spojených státech amerických. Celý festival trvá několik dnů a postupně se něm představí kolem 2 000 interpretů.

[jwplayer file=”http://www.youtube.com/v/ZAztrprK5Ds”]

Romanie

  

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *