Eminem je nominovaný na ocenění Billboard Music Awards 2012

V neděli 20. 5. 2012 proběhne ceremoniál udělování hudebních ocenění magazínu Billboard pod názvem Billboard Music Awards 2012. Předávání cen proběhne v lasvegaské MGM Grand Garden Arena. Přímý přenos bude vysílat televizní stanice ABC.

Letos si nejvíce nominací vybojovala anglická zpěvačka Adele, která jich získala úctyhodných 18. V počtu šancí na úspěch za ní následuje kalifornské elektropopové duo LMFAO se 17 nominacemi a barbadoská hvězda Rihanna s 13 nominacemi.

Nominace na Billboard Music Awards 2012

Eminem získal jednu nominaci, a to na cenu Top Social Artist. Ve stejné kategorii jsou kromě něj nominováni i Justin Bieber, Lady Gaga, Rihanna a Shakira. V ohni má Eminem však ještě další želízka díky projektu Bad Meets Evil. S kolegou Roycem da 5’9”, s kterým Bad Meets Evil tvoří, jsou totiž nominováni za album Hell: The Sequel na ceny Top New Artist a Top Rap Album.

Kompletní přehled nominací na letošní ročník Billboard Music Awards si můžete prohlédnout na této adrese: 2012 Billboard Music Awards Finalists: Complete List

Rihanna na loňském ročníku Billboard Music Awards

Billboard Music Awards odráží umístění v hudebních žebříčcích časopisu Billboard včetně prodejnosti a stažení alb, stažení skladeb, hranosti v rádiích a také úspěšnost na sociálních sítích jako Facebook, Twitter, Vevo, Youtube a několika dalších.

Jedná se o jedno ze čtyř hlavních hudebních ocenění, které je každoročně udělováno ve Spojených státech amerických. Slavnostní předávání cen se koná každý rok a od začátku bylo vysíláno televizní stanicí FOX. První předávání cen Billboard se konalo v roce 1990 s kategoriemi nejpopulárnější hudebník / album / singl. Žebříček popularity je založen na celoročním souhrnu Billboardu. Od roku 1992 se ocenění dává také v kategorii Billboard Century Award, která je přiznávaná zasloužilým hudebníkem předchozích desetiletí v populární hudbě.

Historicky nejúspěšnějším interpretem na Billboard Music Awards je Janet Jackson s rekordními 33 soškami. Za ní následuje její bratr Michael s 31 cenami, zpěvačka Mariah Carey s 31 soškami a Whitney Houston, které se během kariéry podařilo Billboard Music Awards získat přesně 30krát.

Prelude

  

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *