Eminem - Berzerk

Videoklip s českými titulky

Během přestávky mezi poločasy zápasu NFL týmů Michigan Wolverines a Notre Dame Fighting Irish představil Eminem trailer ke klipu Berzerk. Premiéra celého videa se pak odehrála o dva dny později, a to 9. září 2013 prostřednictvím VEVO. Ve videoklipu se na krátkou dobu mihnou Eminemovi kolegové Kendrick Lamar a Kid Rock, dále pak členové hip-hopové superskupiny Slaughterhouse a v neposlední řadě také producent songu Rick Rubin. Ve videu jsou v prostřizích krátké klipy z pouličních bitek a oficiálních videí Billyho Squiera, sampl jehož písničky je velkou měrou v písni obsažen.

Načítání přehrávače...

Informace o singlu

Song Berzerk produkoval renomovaný americký producent Rick Rubin. Jedná se o první singl z připravovaného alba The Marshall Mathers LP 2. Singl byl vypuštěn prostřednictvím Twitteru dne 27. srpna 2013. V songu zazní samply ze skladeb The Stroke (Billy Squier), The New Style a (You Gotta) Fight for Your Right (To Party!) - obě z debutového alba Beastie Boys nazvaného Licensed to III, které produkoval také Rick Rubin. Singl Berzerk zaznamenal v prvním týdnu od uveřejnění mnoho stažení, díky čemuž se dostal na třetí místo žebříčku americké Billboard Hot 100 (1. místo: Katy Perry - Roar, 2. místo: Robin Thicke feat. T.I. & Pharrell Williams - Blurred Lines).

Kompozice

Kompozičně je skladba laděna do rockového stylu. Celý song začíná "odpálením statických těžkých kytar a Eminem svým křikem zní jako dlouho ztracený čtvrtý člen Beastie Boys," popisuje hudební kritik Craig Rosen pro portál Yahoo! Music. Podle Larse Brandla z Billboardu je Berzerk "úderný kytarou a beaty vedený song, který připomíná éru Joan Jett nebo Beastie Boys."

Vydání a propagace

Skladba si odbyla svoji premiéru 26. srpna 2013 na Eminemovo rádiu Shade 45. O den dříve byla během udělování cen MTV Video Music Awards představena ukázka z tohoto singlu, jež zazněla v reklamních spotech Beats by Dr. Dre. Na tomto ceremoniálu bylo také prozrazeno, jak se bude připravované album jmenovat a také to, že se bude jednat o pokračování úspěšné desky The Marshall Mathers LP z roku 2000.

Někteří kritici popisovali Eminemův návrat prostřednictvím těchto reklam jako zlatý hřeb večera. Ve videu doprovázejícím singl Berzerk se objevuje také obrovský kazeťák. Berzerk se stal doprovodnou skladbou k zahájení fotbalové sezóny 2013 v pořadu Saturday Night Football. Zazněla 7. září během duelu rivalů Michigan a Notre Dame.

  • Album:
  • Číslo stopy:
  • Délka:
  • Produkce:
  • Další:

Překlad

Komentáře nejsou povoleny.