2011 – I Need a Doctor feat. Eminem & Skylar Grey

Základní údaje

  • Režie: Allen Hughes
  • Datum vydání: 24. únor 2011
  • Videoklip z alba: Dr. Dre – Detox (?)
  • Další:

Informace o videoklipu

Na začátku je uvedeno datum 18. února 2001. Toho dne oslavil Dr. Dre své 36. narozeniny. Celý klip je pak rozdělen na dvě části. První zachycuje průřez dosavadním životem Dr. Dre a jeho kariérou. V druhé části se odehrává samotný song a návrat Dr. Dre do hudebního světa. V tomto videoklipu je použito velké množství záběrů, kde se objevují významní rappeři jako Tupac Shakur, Eazy-E, The D.O.C, Snoop Dogg, Eminem, Xzibit a členové skupiny N.W.A.

V první části sedí Dr. Dre na útesu a v hlavě si promítá vzpomínky na jeho hudební začátky se skupinami World Class Wreckin’ Cru a N.W.A., první spolupráce s Eminemem a také vzpomínky na osobní život. Poté nasedá do svého Ferrari 360, se kterým následně havaruje. Celá druhá část se odehrává v současnosti. Kolem Dr. Dre se vznáší hologram bájné věštkyně Pýthie, kterou ztvárnila kanadská herečka Estella Warren, a zpívá refrén písně. Ten má ve skutečnosti na svědomí Skylar Grey. Zpěvačka se v klipu objeví, ale pouze jako jedna z ošetřujících doktorek. V průběhu písně pak Eminem nabádá Dr. Dre, aby se probral k životu. Ten se nakonec opravdu probudí a postupně se začne zotavovat. Celý videoklip končí pohledem na náhrobek patřící Eazymu-E (Eric Lynn Wright), což byl zakládající člen skupiny N.W.A. a stál tak u zrodu kariéry samotného Dr. Dre. Ve svých 31 letech zemřel na komplikace spojené s onemocněním AIDS.

[jwplayer config=”16-9-caption” file=”http://www.youtube.com/v/VA770wpLX-Q” captions.file=”/soubory/titulky/videoklipy/2011-i-need-a-doctor.xml”]

     

Komentáře nejsou povoleny.