Lose Yourself

Základní údaje

  • Režie: Eminem, Paul Rosenberg a Phillip G. Atwell
  • Datum vydání: 2002
  • Videoklip z alba: 8 Mile Soundtrack (2002)
  • Další:

Informace o videoklipu

Videoklip k Lose Yourself se natáčel v Eminemovo rodném Detroitu, nachází se zde tedy velké množství záběrů z tohoto města. V klipu se střídá několik scenerií a obsahuje také úryvky ze samotného filmu 8 Mile. Například když Eminem rapuje u cedule 8 Mile Rd. Mobile Court, která je vyobrazena i na obalu alba 8 Mile Soundtrack.

Linie klipu se netočí jen kolem hlavního hrdiny filmu B-Rabbita. Zachycuje také příběh skutečného života samotného Eminema v ulicích Detroitu. Ten musel snášet posměšky při rapových soubojích kvůli své barvě pleti, řešit neustálé rozepře se svou matkou závislou na alkoholu, ale také čelit lidem, kteří s ním chtěli vyběhnout.

Tento klip dosáhl mnoha úspěchů. Na kanadském MuchMusic Video Awards získal Eminem díky němu cenu "Nejoblíbenější mezinárodní umělec". Ve stejném roce na MTV Video Music Awards vyhrál v kategorii "Nejlepší filmový videoklip". Byl také nominován na "Videoklip roku", "Nejlepší mužský videoklip", "Nejlepší rapový videoklip" a "Volba diváka". Na EminemVEVO měl tento klip přes 65 milionů zhlédnutí, což jej řadilo mezi jeho nejsledovanější videoklipy vůbec. V roce 2011 byl ale odsud bezdůvodně odstraněn.

[jwplayer config=”16-9-caption” file=”http://www.youtube.com/v/-9o5zdRWI2w” captions.file=”/soubory/titulky/videoklipy/2002-lose-yourself.xml”]

Ostatní hledají: https://www eminemworld cz/videoklip/lose-yourself
     

Komentáře nejsou povoleny.