Mister Cartoon

Mister Cartoon

Mister Cartoon (vlastním jménem Mark Machado) se narodil v Los Angeles. Má mexické kořeny, jeho rodiče byli totiž Mexikoameričani. O kreslení se zajímal již od svých pěti let. Jeho velká vášeň v grafitech a časté sprejování na low-ridery brzy pomohla odhalit jeho talent.

Odjakživa byl součástí hip-hopové kultury a záhy nato se začal specializovat na tetování a obálky časopisů. Slavné časopisy jako Vibe, Rolling Stone, Entertainment Weekly a mnoho dalších měly od něj obálku. Mr. Cartoon rovněž udělal obaly alb skupin jako Cypress Hill nebo D12.

Jeho práce je skutečné umění. Cypress Hill jej udělali slavným, ale až Eminem jej vyšvihnul na vrchol. Jeho byznys je v rozkvětu. Mr. Cartoon žije ve východní části Los Angeles a vytváří ty nejhezčí obrázky pro největší hvězdy hudební scény.

Tetování Eminemovy dcery Hailie Jade

Mark Machado alias Mister Cartoon je puntičkář. Tetování, které vytváří, jsou skutečně mistrovskými díly. Stačí se jen podívat na Eminemova tetování a nelze nesouhlasit. To, jak vytvořil obličej Hailie Jade na Eminemově pravém rameni, je obdivuhodné.

Při prohlížení webu Mr. Cartoona zjistíte, s kolika umělci už pracoval. Mezi ně patří například Dr. Dre, 50 Cent, Xzibit, Method Man, Travis Barker, Scott Raynor, Justin Timberlake, Beyoncé, B Real, Nas, Obie Trice, Bizarre, Pharrell Williams a další.

Detaily Cartoonova tetování

Michelle Norris, reportérka NPN, popisuje jeho práci takto: “To, co dělá jeho tetování zajímavým, je složitost. Detaily tak úžasné, že kresby vypadají jako fotky, textury tak přesně vykresleny, že obrázek vypadá takřka trojrozměrně.” Lidé, kteří měli možnost vidět tetování Mr. Cartoona na tělech některých hip-hoperů, dávají Michelle Norris za pravdu.

Proč je jeho tetovací technika tak speciální? Odkud pochází?
Technika tetování Mr. Cartoona pochází z kalifornské věznice. Vězni neměli přístup k barevným inkoustům, takže používali černý inkoust na stíny a hloubku. Přímo tato technika se jmenuje “fine line tattooing”. Práce Mr. Cartoona je precizní.

Kolik to stojí?
Tetování od Mr. Cartoona vás vyjde na 300 až 20 000 dolarů.

Jaký je význam starých anglických písmen, které používá mnoho umělců?
Gotická písmena symbolizují autoritu a důvěryhodnost. Jak Mr. Cartoon poznamenává, nadpisy článků v novinách jsou psány také tímto písmem. Stejně jako novorozenecké a úmrtní listy.

Eminem a Mr. Cartoon

Eminemova první návšteva u Mr. Cartoona probíhala následovně:
Eminem vešel a řekl Mr. Cartoonovi: “Chci tetování.” Mr. Cartoon se podivil a řekl: “Co chceš vytetovat?” Eminem odpověděl: “Nevím.”

Eminem u Mr. Cartoona

Mr. Cartoon mu pak poradil, ať si vzpomene na události ze své minulosti. Ať si uvědomí, co se v jeho životě nikdy nezmění a Eminem přišel s mnoha tématy, které má nyní na těle: houby, život v ghettu, dívky ve městě, přezdívka atd.

Eminem je velice pyšný na práci Mr. Cartoona: “Nosí je (tetování) jako čestnou medaili. Chlubí se s nimi, když nosí tílka a ukazuje je na obálkách časopisů,” napsala o něm Michelle Norris.

Tetování jako umělecká díla

Tetování, především ty od Mr. Cartoona, jsou překrásná umělecká díla. Prostřednictvím těchto krásných obrázků vstupujeme do světa fantazie. Tetování, která mají určitý význam, nám dodávají pocit vyjímečnosti. Také se díky nim cítíme silnější. Možná se vám práce Mr. Cartoona nebudou líbít, ale každopádně stojí za to se na ně podívat. Více o něm a o jeho tetováních najdete na jeho oficiáních stránkách.

Animované logo Mister Cartoon

Nucks

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *