Knihy o Eminemovi

The Way I Am

 • Datum vydání: 21. říjen 2008
 • Autor: Eminem
 • Počet stran: 208

Divoce inteligentní, neoblomně provokativní a podivuhodně nadaný. Eminem je znám pro jeho záhadnou osobnost, stejně jako proto, že je nejrycheji prodávaným rapovým umělcem a vůbec prvním rapperem, který kdy získal Oscara. V knize "The Way I Am" se nyní dělí o jeho osobní myšlenky od všeho, co ho žere uvnitř, přes problémy spojené s tím být slavný, až k lásce k jeho dceři Hailie Jade, tvoříc knihu, která je v každé své části stejně syrová a prostá cenzury, jako on sám. Kniha je doplněna nikdy dříve nepublikovanými fotografiemi Eminemova domova a života i originálními kresbami. Tato kniha obsahuje odrazy jeho největších hitů, dříve nepublikované texty a další nevšední informace. Milionům jeho fanoušků zprostředkovává osobní dotek s Eminemovým tvořícím procesem, je připravena být oblíbena stejně jako Tupacova "The Rose that Grew from Concrete", "Chronicles" Boba Dylana nebo "Journals" od Kurta Cobaina.

Finding Eminem: A Journey of Discovery

 • Datum vydání: 24. listopad 2007
 • Autor: Janine Swanson
 • Počet stran: 111

Toto autobiografické dílo se zaměřuje na všechny stránky Janine života, od jejího dětství až po současnost. Janine udává Eminemovu důležitost pro její pochopení sebe samé a pro její uvědomění si potřeby nezávislosti na silách, které ji dříve držely zpět. Váží si Eminema jako umělce, stejně jako osoby, která ovlivňuje ostatní. Svůj příběh podává jednoduše a přesvědčivě. Příběhem prochází Janin silný duch a v tom spočívá i síla jejího psaní. Celkově je to poutavý soupis částí jejího života, ve kterém stejně jako o svém zájmu o Eminema píše o svých vnitřních pocitech, týkajících se její rodiny, ex-přítele, přátel a kolegů. Cítí se být těmito lidmi zklamána, ale namísto zklamání se (s Eminemovou pomocí) se svým životem vypořádává.

Eminem (Hip-hop)

 • Datum vydání: 30. prosinec 2006
 • Autor: Joanne Mattern
 • Počet stran: 64

Dnes je Eminem jedním z nejpopulárnějších a nejvlivnějších hip-hopových umělců světa. Jeho nahrávky se prodávají celosvětově po milionech, jeho videa přitahují pozornost téměř všech generací. Eminem se objevil v úspěšném filmu 8 Mile a za hudbu k tomuto filmu dostal cenu Academy Award. Eminemův vzestup ke slávě nebyl jednoduchý. Vyrostl v chudé a problémové rodině, často se stěhoval a byl terčem násilí na drsném předměstí Detroitu. Rapperova sláva byla poznamenána mnoha problémy. Bojoval s drogovým návykem a beznadějí, dostával se do střetů se zákonem, byl nařčen z násilí a nenávisti k ženám a dalším skupinám lidí, měl problémové manželství se svou ženou. Přesto všechno využívá Eminem svůj dar talentu k rapové hudbě k vyjádření svých pocitů. Díky svému talentu zanechal nesmazatelnou stopu v hip-hopu.

In My Skin

 • Datum vydání: 1. listopad 2004
 • Autoři: Barnaby Legg a Jim McCarthy
 • Ilustrace: Flameboy
 • Počet stran: 96

Vzrušující obrazová novela od tvůrčího týmu, který stojí za knihou "Godspeed: The Kurt Cobain Graphic". Eminem musel ujít dlouhou cestu, než se dostal až tam, kde je dnes. Tato kniha je prezentací jeho života, který je zuřivý, temperamentní a čestný. Vezmeme-li v potaz příběhy, postavy a texty, které existují na jeho albech, dostaneme dramatické, operní a vysoce komediální dobrodružství. Jako dodatek k autobiografickým událostem autoři nakreslili charaktery, které vytvořil Eminem ve svých textech. Tato kniha je obrazovou novelou o světové rapové superstar a příběh tak pronikavý a neuctivý jako Eminem sám.

Whatever You Say I Am: The Life and Times of Eminem

 • Datum vydání: 28. září 2004
 • Autor: Anthony Bozza
 • Počet stran: 288

Tato kniha se snaží zodpovědět mnoho otázek, týkajících se Eminemova života. Již od prvního setkání se Anthony Bozza dostal k Eminemovi blíž než kterýkoliv jiný novinář. V knize "Whatever You Say I Am" je kombinován originální, nikdy dříve nepublikovaný text z rozhovorů Bozzy s Eminemem a pohled na četné hip-hopové umělce, hudební kritiky, novináře a členy Eminemova tábora. Autor zde nahlédnul za masku téhle záhadné celebrity a tím vytvořil působivý portrét jednoho z nejúspěšnějších umělců dneška. Je to mnohem více než jen obyčejná biografie zdokumentovaného života. Je to blízký pohled na konfliktní postavu, která promluvila do srdcí Ameriky.

The Dark Story of Eminem

 • Datum vydání: 1. červen 2003
 • Autor: Nick Hasted
 • Počet stran: 216

Uzemňující kniha Nicka Hasteda sleduje vzestup Eminema od školních let a míst, kde pracoval v jeho rodném Detroitu, až k jeho nynějšímu postavení jako celosvětové celebrity. V rasově rozděleném Detroitu vyrostl tento úspěšný rapper se zkušenostmi se sociálními problémy z první ruky, které stojí za jeho pozdějším radikalismem. Od ztraceného případu, přes spásnou přezdívku Slim Shady až po úspěšnou rapovou hvězdu – tak prezentuje tento bestseller temný příběh Eminema. Autor rovněž poodkrývá vztahy mezi Eminemem a jeho nenáviděnou matkou Debbie Mathers-Briggs, vztah s jeho věčnou láskou Kim Mathers-Scott, s producentem Dr. Drem a The Bass Brothers, kteří jej provázeli a inspirovali již od jeho čtrnácti let. Postupně odhalován, žalován a kritizován, se Eminem stával stále významnější součástí dnešní kultury. Autor taktéž zkoumá jeho dopad na ostatní hvězdy, jako jsou The Pet Shop Boys a Tori Amos. Kniha přichází na scénu v době, kdy Eminem sláví úspěchy se svým filmem 8 Mile.

Eminem: The Real Fucking Story

 • Datum vydání: 1. červen 2003
 • Autor: Rob McGibbon
 • Počet stran: 190

V této zcela nově aktualizované biografii popisuje hudební žurnalista Rob McGibbon Eminemovu cestu od mládí, přes těžký život v nehostinné čtvrti amerického Detroitu, až k zisku několika platinových desek a proměnu jeho jako outsidera v celosvětově uznávanou rapovou megastar. Také úspěch jeho nadcházejícího filmu 8 Mile naznačuje, že tento umělec má ještě světu co ukázat a také má čím překvapit.

Eminem (Blue Banner Biographies)

 • Datum vydání: 30. květen 2003
 • Autor: John Bankston
 • Počet stran: 32

Jako mnoho jiných hip-hopových hvězd, tak i Marshall Mathers III. rapuje o přežívajících předsudcích a chudobě v centrech velkoměst. Odlišuje se jen tím, že je bílý. Vyrostl v drsné části Detroitu ve státě Michigan. Často byl cílem předsudků kvůli své barvě pleti. Když se dostal na pódia, musel čelit stejné bigotnosti. Od mala mu všichni kolem, od učitelů po oblíbeného strýčka, říkali, ať se vzdá svých hip-hopových snů. Ale on nemohl. Byla to totiž jediná věc, ve které byl dobrý. Než se stal slavným strávil mnoho let mizerně placenou prací, doufajíc ve svůj průlom. Ten se dostavil poté, co Marshall stvořil postavu Slima Shadyho, který mu získal miliony fanoušků. Na druhé straně se stal pro své texty terčem kritiky.

Cleaning Out My Closet: Eminem – The Stories Behind Every Song

 • Datum vydání: 11. listopad 2003
 • Autor: David Stubbs
 • Počet stran: 144

Z chudého stereotypního dětství v Detroitu obrátil tenhle oddaný fanoušek hip-hopu brzy svůj hněv k umění a stal se světově proslulým. Eminem vydal dvě multi-platinová nejlépe se prodávající alba plné své zlomyslné surrealistické tvorby a stal se světovým rapperem a ikonou pro neloajální teanagery. Byl obviněn z diskrminace homosexuálů, podporoval drogově závislé, násilí na ženách a zahrával si s vězením. Kde končí Marshall Mathers a začíná Slim Shady? Kdo je tahle záhadná osoba – dnes nepochybně považována za nejrozporuplnějšího a kontroverzního baviče? Tato ilustrovaná biografická kniha, která obsahuje šedesát barevných fotografií, je oslavou jedinečně provokativního a složitého rappera.

White Noise: The Eminem Collection

 • Datum vydání: 6. listopad 2003
 • Autoři: Hilton Als a Darryl A. Turner
 • Počet stran: 272

Autoři Hilton Als a Darryl A. Turner sestavili v této knize úplný, provokativní a fascinující pohled různých kritiků na Eminema. Výsledkem je objektivní pohled na osobnost prezentovanou slovy "bílý kluk, který se tvrdě vychloubá a hrozí v odporném gangsta stylu". Zastánci Eminemova umění zde dělají vše pro to, aby vysvětlili hodnotu Eminemových nenávistných písní. Odpůrců je ale více. Například pohled Hancka Steuverse na „bizarní logiku Eminema“; názory kritiků prohlašujících, že „Eminem nemyslí vážně všechny ty odporné řeči, které o lidech tvrdí“; odhalení Roye Grundmana, že film 8 Mile je vymyšlen k tomu, aby „ukázal jednu velkou orgii, kdy černé ruce hladí bílý zadek“; a nejvíce Goldsteinův kritický pohled na Eminemův vzestup jako na „zářný příklad davu prahnoucím po vzpouře“.

His Name Is: The Eminem Story in Words and Pictures

 • Datum vydání: 1. srpen 2002
 • Autoři: Scott Gigney
 • Počet stran: 100

Kronika života a díla této kontroverzní rapové hvězdy se zabývá tím, jak jeho divoké dětství ovlivnilo jeho texty, stejně jako jeho profesní i osobní život. Eminem svět doslova pobouřil. Během osmnácti měsíců se stal z prakticky neznámé osoby světovou superstar. Dostal se na vrchlky žebříčků singlů i alb prakticky po celém světě. V návaznosti na jeho úspěch budil kontroverzi, kam se jen hnul. Kniha zachycuje každou minutu vývoje jeho osobnosti, jako třeba první dostupné fotky a texty, obsahuje přes 50 barevných obrázků a dosahuje délky sta stran. Tento svazek je největší prací o tomto kritikou uznávaném umělci. Kniha byla editována známým rockovým novinářem, Billy Dancerem, a obsahuje dobře podložené texty od hudebního historika Scotta Gigneyho. Aktuální velký úspěch zajišťuje ohromný prodejní potenciál knihy. Atraktivní, plně barevný design je perfektní pro jeho cílovou skupinu. Podobně rozsáhlé části fotek a textů podporují její další prodej. Obsahuje mnoho nikdy předtím nevydaných fotografií. Plánuje se její reklama v mnoha souvisejících tiskovinách. Recenze se objevily ve většině hudebních časpisů.

Eminem: In His Own Words

 • Datum vydání: 1. prosinec 2001
 • Autor: Chuck Weiner
 • Počet stran: 96

Eminem. Marshall Mathers. Slim Shady. První rapová superstar jednadvacátého století se objevila pozdě, ale stále za sebou zanechává svoji stopu. Svými slovy. Svým otevřeným stylem, skrze jeho alter-ega, si udělal mnoho nepřátel. A také několik ocenění. V této nekompromisní knize Marshall Mathers svými slovy popisuje svou výchovu, manželství i hitparádový úspěch. Kniha obsahuje explicitní výrazy.

Eminem

 • Datum vydání: 1. srpen 2001
 • Autor: Ian Gittins
 • Počet stran: 48

Po chudém stereotypním dětství bílé spodiny v Detroitu Eminem proměnil svůj vztek v uměleckou formu a přešel do všeobecného povědomí. Tento naštvaný oddaný stoupenec hip-hopu vydal dvakrát platinovou, nejlépe se prodávající desku, surreálně vynalézavou "brokovnici brilantnosti" a stal se předním světovým rapperem a ikonou odcizených teenagerů po celém světě. Mezitím stihnul být obviněn z homofobie, oslavování drog a násilí na ženách, zahrával si s uvězněním, podle čehož je u mnohých nevyhnutelně psychologicky vadným moderním anti-hrdinou. Fantasticky ilustrovaná biografie je oslavou unikátně provokativního a komplexního rappera, který nabádá své fanoušky: „Neberte drogy, nemějte nechráněný sex, nebuďte násilní. Nechte to na mně.“

You forgot about Dre: The Unauthorized Biography of Dr. Dre & Eminem

 • Datum vydání: 1. leden 2001
 • Autor: Kelly Kenyatta
 • Počet stran: 154

Tato kniha popisuje příběh násilí a zrození gangsta rapu. Jedná se o vzrušující knihu s rychle se měnícím dějem, která vás postaví tváří v tvář světu gangsta rapu. Vezme vás skrze dětství Dr. Dre, vykreslujíc obraz Eminemova boje a přežívání. Naleznete zde 24 nových, nikdy nepublikovaných obrázků. Dále odhaluje intimnosti ze života Dr. Dre a Eminema, počínaje dětstvím, až po současnost. Dr. Dre, který je často považován za nejvlivnějšího rappera a producenta, vytvořil společne s N.W.A. svůj vlastní styl hip-hopu, který vešel do známosti pod názvem gangsta rap.

Shady Bizzness

 • Datum vydání: 1. srpen 2000
 • Autor: Byron Williams
 • Počet stran: 187

"Shady Bizzness" je historická hip-hopová klasika od úspěšného autora a Eminemova bývalého bodyguarda Byrona Williamse. Je to vůbec první vydaná kniha z pohledu člověka blízkého Eminemovi. Tento příběh je založen na pravdivých neštěstích bílého rappera a fenoména hip-hopu – Eminema. "Shady Bizzness" pojednává o skutečných událostech z jeho veřejného i soukromého života. Kniha detailně popisuje dobré časy, bídu, užívání drog, domácí násilí, skandály, sex, pokraj smrti, vraždu, utlačování zaměstnanců a hořkou zradu.

Angry Blonde

 • Datum vydání: 21. listopad 2000
 • Autor: Eminem
 • Počet stran: 160

Eminem věří ve své skladatelské schopnosti a obrovskou popularitu, a proto má i odvahu vydat knihu svých rapových písní. Tato kniha je nezvratným důkazem jeho talentu, protože kniha je nejen čtivá, ale také působivá. Rapper zde odhaluje své záměry a zanechává různé vzkazy těm, které miluje a varování a urážky pro ty, kterými opovrhuje. Dále píše sérii poznámek, které rověž umožnují nahlédnout za scénu okolností souvisejících s nahráváním písní. Hrajíc si s šířením drog, zbraní a kopanců, podporovaných mnohými z jeho vrstevníků, sděluje Eminem hrubě otesaný obraz svého složitého života a doby. "Angry Blonde" je divoký, drsný, zábavný, zběsilý proud slov, které vytváří portrét sama sebe čestněji než jakákoliv jiná biografická kniha kdy dokázala.

Eminem: Crossing the Line

 • Datum vydání: 19. září 2000
 • Autor: Martin Huxley
 • Počet stran: 144

Toto je nejnovější kniha spisovatele Martina Huxleyho, autora několika životopisů hudebníků. Stručně a povrchně – je to něco málo víc, než pokus přiživit se na popularitě rappera Eminema. Huxleyho tendence zaměřit se na Eminemův vzestup ke slávě, nevšímajíc si většiny jeho mládí, vyvolává otázku, jestli bylo napsání této knihy opravdu nutností. Dvě alba a pár hitových singlů ještě nedělají ikonu. Stejnou otázku vyvolává Huxleyho zkreslující styl. Když už zmiňuje ošklivější, často publikované stránky Eminemovy osobnosti, zmiňuje je vzácně a k tomu podivně zabarvenými popisy Eminema jako "zlobivého muže-dítěte" a "citlivé duše, jejíž jistota je stále zraňována necitlivými řečmi". Dobrou stránkou knihy je podrobná diskografie, která mapuje všechny nahrávky, které Eminem kdy vydal, čímž bude užitečná pravým Eminemovým fanouškům. Přesto všechno je tato biografie o něco víc, než jen kousek sepsaný pro výdělek a určitě do ní bylo při psaní vloženo hodně ze srdce a duše autora.

Ostatní hledají: eminem kniha, kniha eminem
     

Komentáře nejsou povoleny.