Cage

Relativně nevýznamný beef začal brzo poté, co Eminem vydal desku The Slim Shady EP. Album Infinite přineslo mnoho negativních ohlasů a lidé Eminemovi vyčítali, že zní příliš jako rapper Nas. Navzdory tomu nařkl Eminema newyorský udnergroundový rapper Cage z toho, že mu Eminem ukradl jeho styl a rýmy. Samotný Cage se k tomuto sporu vyjádřil slovy: „Tenhle spor začal, protože je Eminem pěkná kurva! Až ho potkám, tak mu rozbiju ten jeho ksicht. Nenechám ho mlít ty sračky.“

Následovala řada podprahových i nadprahových dissů, kterými se oba navzájem provokovali. Eminem zvolil sarkastický a dráždivý přístup s texty jako například: „Přišel jsem na scénu a Cage jsem nastříkal Agentem Orange (herbicid používaný při válce ve Vietnamu, jinak je to název Cageova songu) a vytřel si prdel stránkou, kde byl on v časopise Source.“ nebo „Koupil jsem si Cageovu kazetu, ale radši jsem ji smazal a přehrál něčim jiným.“ Tyto texty se objevují v tracku "Role Model" na albu The Slim Shady LP.

Cage odpověděl trackem "The Illest 4 Letter Word" a text možná omylem připomíná Eminemovo: „Bodnu tě do ksichtu, desetkrát a na stejný místo.“ Přímou odpovědí na tento song je Eminemův text, který se objevil na "Tony Touch’s Power Cypha 3 – 50 MC’s", konkrétně tato část: „Složil jsem jenom jeden rým dennně, takže bych řekl, že neni divný, že celý album zní jako halda hoven.“ Řev na pozadí – "Cage" – prozrazuje, o kom se tu Eminem zmiňuje.

Nějakou dobu poté vydává Cage track (překvapivě u labelu Aftermath Entertainment), začínající slovy: „Ukradl jsem Dre Day od Dr. Dre.“ Celá věc potom rychle vyšuměla a v době vydání Eminemova alba The Marshall Mathers LP o ní nebylo ani vidu ani slechu. Spor už dále nijak nepokračoval a dá se říct, že už další diss tracky vznikat nebudou.

Songy týkající se konfliktu mezi Eminemem a Cagem

Eminem – Role Model

„Cause when I drop this solo shit it’s over with.
I bought Cage’s tape, opened it and dubbed over it.“

„Protože když dávám tohle sólo, je po všem.
Koupil jsem si Cageovu kazetu, smazal ji a radši přehrál něčim jiným.“

Cage – Still Cage

„The last time you heard from me I shit on some friends,
well after Bitch Shady I’ma do it again.“

„Naposledy, co jsem o tobě slyšel od kámošů,
mluvili o tobě jako o čubce Shadym.“

Eminem – Get You Mad

„Went on stage and sprayed Cage wit Agent Orange
and wiped my ass wit his page in Source.“

„Přišel jsem na scénu a Cage jsem nastříkal Agentem Orange
a vytřel si prdel stránkou, kde byl on v časopise Source.“

Cage – The Illest 4 Letter Word

„I heard some blonde bitch,
walking through New York looking for Cage.
I’ll stab you in the face,
ten times in the same place“

„Slyšel jsem o nějaký blonďatý čubce,
která chodí po New Yorku a hledá Cage.
Bodnu tě do ksichtu,
desetkrát a na stejný místo.“

     

Komentáře nejsou povoleny.