Royce Da 5′9″

Eminem a Royce bývali přáteli, když ještě byli v labelu Tommy Boy Records (dnes Tommy Boy Entertainment) jako seskupení Bad Meets Evil (Bad – Eminem, Evil – Royce). Tento tým nahrál takové songy, jako "Bad Meets Evil", "Scary Movies" a "The One".

Celý spor začal songem DJ Buttera "Don’t try this at Home", což byla spolupráce D12 s D-Elite. V tomto songu napadnul Bizarre z D12 Royceho. Poté, co tohle Royce uslyšel, se obul v songu "Shit On You" především do Bizarra. Samozřejmě použil beat ze stejnojmenného songu od D12, ale nikdy ho nevydal, aby se nedostal do sporu s D12.

Po nějaké době se začali Eminem a Royce rozcházet a už spolu tolik nemluvili. Poté byla v jednom interview Royceovi položena otázka: „Kdo si myslíš, že teď dělá rapu špatnou image? Zeptám se jinak, koho považuješ za nejhoršího rappera nebo komu bys rád něco řekl?“ Na to Royce odpověděl, že jsou to D12 a řekl o nich, že jsou „nejhorší zkurvenou rapovou skupinou, která kdy existovala“.

D12 tuhle Royceovu poznámku zaslechli a považovali to za výzvu. Na detroitské párty 50 Centa, konané u příležitosti vydání alba, bylo mezi zaryté fanoušky zdarma rozdáno několik mixtapů od D12. První track se jmenoval "Smackdown" a CD začínalo rozhovorem s Roycem, ve kterém se zmiňoval o D12. Track se vyvinul v kompletní slovní napadení s použitým beatem z 50 Centova "Backdown". Avšak Eminem se na žádném z těchto songů nepodílel, jednalo se pouze o 5 zbylých členů.

Poté, co tohle Royce uslyšel, šel na rozhovor do místní stanice rádia, ve kterém tvrdil, že jeho odveta bude třikrát tak horší. Na místě zahráli do té doby nepublikovanou Royceovu "Shit On You" útočící na Bizarra. Po několika dnech Royce splnil, co slíbil a vydal všechny 3 tracky: "Malcolm X", což je útok na všechny z D12, dále pak skladba "What We Do", ve které také útočí na D12. A konečně také song "We Riding", který je celý zaměřen hlavně proti Eminemovi. Každý další track byl tvrdší než ten předešlý. I když byl song "We Riding" zaměřen na Eminema, nejedná se o čistě útočný song. Jde především o prezentaci Royceho pocitů k Eminemovi.

Po vydání všech těchto songů udělal Proof coververzi 50 Centova "Many Men" a vydal ji. Song byl vnímán jako velmi nepovedený pokus o útok. Krátce poté se Proof vrátil na scénu se svou detroitskou skupinou Purple Gang a natočil mnohem tvrdší song nazvaný "The Beef Is Over". Tohle byla poslední útočná nahrávka, která byla vydána.

Po tomhle všem si Royce s Proofem stále ještě vyměňovali výhrůžky a rozhodli se to ukončit tím, že se měli sami dva sejít v Detroitu. Schůzka se zvrhla a oba byli zadrženi za nedovolené držení zbraní. Strávili spolu noc v cele, což jim dalo možnost si to tam vypovídat a usmířili se ještě téže noci.

Songy týkající se konfliktu mezi Eminemem a Roycem Da 5′9″

Eminem feat. D12 – Back Down Royce

Royce Da 5′9″ – Load Em Up

Proof – Many Men

Royce Da 5′9″ – Malcolm X

D12 – Smackdown

Eminem – The Conspiracy Freestyle

     

Komentáře nejsou povoleny.