Insane Clown Posse

Počátek této rivality se datuje do roku 1995. Bylo to ještě v dobách, kdy neměl Eminem podepsanou žádnou smlouvu a teprve si začínal budovat svou vlastní kariéru. V době, kdy měli Insane Clown Posse (ICP) vystoupení v Detroitu, si poblíž nich vytvořil Eminem jednoduchý stánek. V něm rozdával letáky, ve kterých zval všechny na svou párty, kde také plánoval vystoupit. Na seznamu vystupujících rapových skupin a rapperů se na letácích mimo jiné objevila provokativní věta: „Vystoupí i ICP… možná.“ Toto naštvalo Violent J, člena ICP, který se za to na Eminema obořil. Nechtěl totiž, aby použival jejich jméno pro své vlastní zviditenění.

Toto jednoznačně pokazilo vztahy mezi Eminemem a ICP. Ty se ještě zhoršily poté, co Eminem prohlásil, že se skupina na této párty nikdy neukázala a později je dokonce, za pomoci přátel z D12, vyhnal z nočního klubu a střílel na jejich auto paintballové kuličky. Toto se opravdu stalo, nicméně ICP to ve svém následujícím tracku odmítli. Později se v novinách objevil rozhovor s ICP od Howarda Sterna s titulkem "Nothing But a Bitch Thang (Nic jiného než poděkování kurvě)", ve kterém tvrdili, že jediným klubem, odkud kdo koho vyhnal, byl gay bar.

Eminem už na ně předtím několikrát verbálně zaútočil svými tracky "Get You Mad" a "Drastic Measures", ve kterých označuje skupinu jako přeceňovanou. Překvapivě o nich ale nenapsal celý diss track, vždy jen nárážky. Diváci se pak museli bavit, když Eminem v rámci své The Up in Smoke Tour vystoupil na pódium s obličejem klauna, kterého orálně uspokojovala nafukovací panna.

Touto dobou se Eminem také objevil v rádiové show Howarda Sterna. Když se ho moderátor zeptal, co si myslí o Insane Clown Posse, odpověděl: „O kom?“ Zmínil také, že ICP jsou stále neznámí, a že si je pamatuje pouze jako „ty chlápky, kterým vždycky nakopal prdel“.

Nicméně ICP na to mohli přímo reagovat, protože byli pozváni do této show hned následující den. Pochopitelně byli hodně rozzuření, takže jejich první věta zněla: „My tuhle kurvu ani neznáme.“ Později vydali track s názvem "Nothing But a Bitch Thang", jehož název byl již zmíněn výše. Brzo poté se dali dohromady s formací Twiztid a složili song s názvem "Slim Anus", což měla být parodie na track "My Name Is", který se objevil na desce The Slim Shady LP.

Eminem vše posunul ještě o třídu výše, když zahrnul na svém albu The Marshall Mathers LP parodii, ve které vystupovali Violent J a Shaggy 2 Dope, členové ICP. Ti si užívali vzájemný orální sex s Kenem Kaniffem a pokaždé, když jim Ken přikázal: „Řekni jeho jméno!“, odpověděli: „Eminem.“ Toto vyšlo až po songu "Marshall Mathers", který slovně urážel ICP, a to tak hrubým způsobem, který tady byl naposledy od dob písně "Quitter" ve sporu Eminema s Everlastem.

Právě tady vyjasnil Eminem situaci zmíněním incidentu s paintballovou pistolí a nazval konkurenční ICP teploušema za track "Slim Anus". Vyjádřil se ve významu, že jeho zadek je naštěstí opravdu úzký (Slim Anus – Úzká řiť), na rozdíl od vytahaných prdelí kluků z ICP.

Ve stejném tracku také Eminem nazývá ICP skupinou „klaunů, kteří vypadají přihřátě“ a dokonce zašel až tak daleko, že jim přímo vyhrožuje rýmem: „I když se neperu, tak vás rozsekám, zasraný buzny.“ Přestože se vyjářil, že ho tyhle dissy baví a nebere je (ICP) vážně, protože je ani nepovažuje za umělce, je jasné, že to celé bylo myšleno vážně.

O pár měsíců později, možná bez zvážení následků, naběhl Eminem na známého ICP a srazil ho k zemi nenabitou pistolí. Tím známým byl John Guerra, který se dříve líbal s Kim, Eminemovou tehdejší ženou. Na albu The Eminem Show se pak objevil skit "The Kiss", což je něco jako rekonstrukce tohoto incidentu s atmosféru podkreslujícím vojenským bubnem v pozadí.

Refrén songu "Business" obsahuje podle některých podprahové vzkazy, a to: „Ve městě musí být cirkus, tyhle klauny ale pošleme do prdele.“ Právě tento refrén může odkazovat na ICP vzhledem k jejich albu "Dark Carnival", na kterém se časté motivy klaunů objevují.

Další album od Insane Clown Posse nazvané "Bizaar" obsahuje také jeden diss namířený proti Eminemovi, který se jmenuje "Please Don’t Hate Me (Prosím přestaň mě nesnášet)". Jazyk tohoto tracku dává Eminemovi tak trochu ochutnat jeho vlastní medicínu v různých scénářích mezi jeho matkou Debbie a právě ICP.

Vzhledem k tomu, že už na to Eminem svém dalším albu Encore nereagoval a dlouhou dobu je toto téma bez oboustranné odezvy, můžeme se domnívat, že už bude klid. Nicméně jeho fanoušci s dobrým postřehem si jistě všimnou části textu v songu "Monkey See Monkey Do" – „Až se vrátím, nebudu už střílet jenom paintballovou pistolí, to mi věř.“ Nicméně i neustálé narážky na zmíněný paintballový incident, který Eminem neustále vytahuje, nevyvolaly u ICP žádnou reakci.

Songy týkající se konfliktu mezi Eminemem a Insane Clown Posse

Eminem – Get You Mad

„Lesson Five: Get a hook-up at Jive,
dress up like ICP and have them come see you perform live.“

„Lekce pátá: Připoj se Jive,
obleč se jako ICP a nechej je přijít podívat se na tvou show.“

Eminem – Drastic Measures

„ICP are over-rated and hated because of their false identities.“

„ICP jsou přeceňování a nesnášeni kvůli jejich falešným identitám.“

Insane Clown Posse – Nothing But a Bitch Thang

„You might have little girls cryin and shit,
but the detroit thugs aint buying your shit.“

„Možná rozpláčeš některé malé holčičky,
ale v Detroitu se tvoje sračky prodávat nebudou.“

Insane Clown Posse feat. Twiztid – Slim Anus

„Am I cumming or going, I can barely decide.
I just drank a pint of semen, dare me to drive?“

„Stříkám nebo jdu, těžko se rozhodnu.
Už jsem vypil pintu semene, odváží se mi řídit?“

Eminem – Marshall Mathers

„Faggot 2 Dope and Silent Gay.
Claimin Detroit, when y’all live twenty miles away.“

„Faggot 2 Dope a Silent Gay (Tichý gay).
Prej jsou z Detroitu, i když žijou o dvacet mil dál.“

Insane Clown Posse – Please Don’t Hate Me

„But I been fuckin your mother loose lately please don’t hate me,
you never should have trusted a juggalo.“

„Ale já jsem spal s tvojí matkou, prosím přestaň mě nesnášet,
nikdy jsi neměl důvěřovat Juggalo (= fanoušci ICP).“

Ostatní hledají: https://www eminemworld cz/insane-clown-posse-nepratele
     

Komentáře nejsou povoleny.