Tetování

Pravé rameno

Toto tetování vyobrazuje portrét Eminemovy dcery Hailie Jade s růžemi kolem sebe. Růže zde mají symbolizovat Eminemovu nekonečnou lásku ke své dceři. Pod tímto portrétem je napsáno "Bonnie & Clyde", což je název písně z alba The Slim Shady LP. Právě tento song věnoval Eminem své dceři Hailie a má připomínat jeho obtížný vztah k ní. Toto tetování bylo později doplněno o obrázek starého auta pod nápisem "Bonnie & Clyde". Před tímto tetováním zde měl vytetováno své umělecké jméno – "Eminem", které je překryto aktuálním obrázkem – zřetelné jen na některých fotkách.

Pravé předloktí

Svrchní část

Velké písmeno "D", vytetované na pravém předloktí, symbolizuje první část názvu skupiny D12 (Dirty). Po přiložení obou předloktí k sobě vznikne nápis nápis "D12" (alias Dirty Dozen). D12 je kapela, ve které Eminem účinkuje. Později bylo toto tetování doplněno hořícími plameny.

Spodní část

Zde má Eminem vytetováno jméno své dcery – "Hailie Jade" – napsáno vertikálně. Eminem si ho nechal vytetovat na počest narození své dcerky 24. 12. 1995. Toto tetování je dobře vidět na obalu knihy Martina Huxleyho – Eminem: Crossing the Line. Původní vertikální nápis byl doplněn o pergamen.

Pravé zápěstí

Na pravém zápěstí má Eminem vytetován nápis "Slit Me" (Podřízni mě). Jedná se nejspíše o připomínku jeho sebevražedných pokusů z minulosti.

Levé rameno

Na levém rameni má Eminem vytetován nápis "Slim Shady", jež znázorňuje jeho pseudonym. Tento nápis pozdějí doplnilo tetování "Ronnie RIP", které si nechal vytetovat na počest svého zesnulého strýce Ronnieho Polkingharna, který ho mimo jiné přivedl k hip-hopu. Zbytek tetování je ztvárněn velmi umělecky – symbolizuje život v detroitském ghettu. Kromě vysokých budov je zde obrázek velké houby a v pravém horním rohu oko prostitutky. Poslední úpravou této práce bylo dokreslení velké růže pod celé tetování.

Levé předloktí

Svrchní část

Číslice "12" na svrchní části levého předloktí symbolizuje tucet (Dozen). Po přiložení obou předloktí k sobě vznikne nápis nápis "D12" (alias Dirty Dozen). Později bylo toto tetování doplněno hořícími plameny.

Spodní část

Na spodní části levého předloktí si nechal Eminem vytetovat nápis "Proof". Toto tetování patří k jeho nejnovějším. Tento symbol si nechal zhotovit na počest svého zesnulého přítele Proofa (†11. 4. 2006), který byl zastřelen v jednom detroitském nočním klubu. Inspirací mu bylo stejné tetování, které měl Proof.

Levé zápěstí

Gotický náramek na levém zápěstí si nechával Eminem dělat, když byl opilý. Toto tetování nemá žádný zvláštní význam a Eminem už údajně dokonce zapomněl, proč si jej nechal vytvořit.

Břicho

Tetování na břiše s nápisem "Rot in Pieces" je věnováno jeho exmanželce Kim Mathers-Scott. Kromě nápisu je zde vyobrazen i její otevřený hrob. Toto tetování si nechal Eminem zhotovit po jedné noci, kdy se s Kim pohádali a on prohlásil, že už se k ní nikdy nevrátí. Tetování má vyjadřovat všechny problémy, jimiž musel Eminem kvůli své bývalé manželce projít. Význam je dosti jednoznačný, ale také vyjadřuje velkou bolest, kterou nemohl Eminem už vystát.

Popis všech tetování i s obrázky naleznete zde.

Ostatní hledají: tetování nápisy, eminem tetování, tetování nápisy vyznam, eminem a jeho tetování
     

Komentáře nejsou povoleny.