Everlast

Jeden z největších sporů měl Eminem s bývalým členem skupiny House of Pain – Everlastem. Nenávist vedla k tomu, že si to oba umělci údajně začali brát až příliš osobně, což vznáší otázku nad tím, kde jsou hranice rivality v hip-hopu. Podle Eminema vše odstartovalo tím, že na něj začal Everlast verbálně útočit, a to nejen v rozhovorech. Eminem si do určité chvíle Everlasta vůbec nevšímal a všechno přecházel bez povšimnutí.

První útok byl vykonán Everlastem, když ještě hrál se skupinou Dilated Peoples, v songu s názvem "Ear Drums Pop", ve kterém vyhrožuje: „Vytáhnu .380 na ty, kdo sympatizují se Shadym.“ To se stalo během turné "Anger Management Tour" a když se Eminem doslechl o tomoto songu, napsal na něj odpověď s názvem "I Remember". Tato skladba se nachází na B-Side singlu "Shit on You", což je vlastně parodie na hudební žánr, kterému se Everlast začal věnovat. V songu se naráží na jeho problémy se srdcem, neúspěch skupiny House of Pain a Everlastův hněv je zde označen jako žárlení na Eminema.

Spor vyvolal v detroitské St. Andrew Hall chaos. Když tam Everlast zrovna koncertoval, zeptal se davu, jestli tam je někdo ze Shadyho přívrženců, kdo by chtěl rapový souboj. Následně pak urazil Eminema tím, že ho nazval skrčkem a nadával na jeho skupinu D12. Někdo z obecenstva pak vyšel na pódium a zeptal se davu proč nechali Everlasta zajít tak daleko, že nadává na Eminema. Pak vypukla rvačka a tři lidé museli být odvezeni do nemocnice a tím show skončila. O několik týdnů pozdějí byl údajně Everlast přepaden a zmlácen na Eminemově představení, i když nikde neexistuje žádný spis o tom, že by utrpěl jakékoliv zranění.

Ve vyjádření vydaném nahrávací společností Tommy Boy Records, s kterými měl Everlast smlouvu, se tvrdilo, že se mu song "I Remember" zdál vtipný. To samozřejmě nebyla pravda, protože se Everlast zrovna připravoval na svůj comeback a tato skladba ho spíše dráždila. Návrat na scénu se konal vydáním pomalého "Whiteys Revenge". Tento song vlastně vyjadřoval absolutní nedostatek respektu vůči Eminemovi, protože k němu promlouvá slovy: „Jdi se svým dítětem na test DNA.“ a navrhuje mu fyzický souboj. Eminem to tak, jako obvykle, nenechal být a s pomocí D12 odpověděl v songu "Quitter", který se skládá ze dvou instrumentálních částí. Song začíná temným pronásledujícím beatem, který se změní v polovině na "Hit Em Up" od 2 Paca.

V songu Eminem říká: „Neumí rapovat ani zpívat, ale chce dělat obojí.“ a D12 se přidávají s útoky, které měly napadnou Everlastův charakter. Na song reagoval Everlast nahráním "Searching for Bobby Fishcher", který zůstal relativně neznámým a krátce poté spor vyšuměl.

Songy týkající se konfliktu mezi Eminemem a Everlastem

Everlast feat. Dilated Peoples – Ear Drums Pop

„Cock my hammer, spit a comet like Haley.
I’ll buck a three-eighty on ones that act Shady.“

„Vytáhnu svý kladivo, vyplivnu kometu jako Haley.
Vytáhnu .380 na ty, kdo sympatizují se Shadym.“

Eminem – I Remember

„Remember back in ’94, like right before Ms. Everlast was Whitey Ford.
Before his heart attack had him on life support.“

„Pamatuju si tehdy v ’94, krátce předtím, než se z Whitey Forda stala paní Everlastová.
Před jeho infarktem, po kterém byl na přístrojích udržující životní funkce.“

Everlast – Whitey’s Revenge

„I know that shit I spit on Dilated hurt your pride,
screamin’ on a record how you wish I died.“

„Vím, že když plivu na Dilated narážím na tvou hrdost
a ty na desce řveš, jak chceš abych umřel.“

Eminem – Quitter

„No one’s tryin to hear some fuckin old fart in a chair,
sittin on stage, strummin acoustic guitar in your ear.
So you start to get scared, sit back and spark an idea.“

„Nikdo nechce poslouchat nějakýho starocha,
sedícího na pódiu, hrajícího na akustickou kytaru.
To tě straší, tak se zamysli a přijdi s nápadem.“

     

Komentáře nejsou povoleny.