Rodina

Debbie Mathers-Briggs

matka

Debbie nechtěně otěhotněla v 17-ti letech a není divu, že její manželství s Eminemovým otcem nemělo dlouhé trvání. Nepatří totiž k zastánkyním dlouhodobých vztahů. V průběhu několika málo let střídala často své partnery a s Eminemem se neustále stěhovali napříč USA, což pro něj nebylo vůbec jednoduché. Často musel také zůstávat u svých příbuzných, protože se ráda opíjela. Eminem ve svých textech také naráží na to, že je údajně závislá na drogách, avšak Debbie vše popírá.

Vztah mezi Eminemem a jeho matkou je velmi špatný. Občas se spolu usmířili, ale bylo to vždy jen dočasně. V roce 1999 žalovala Debbie svého syna o 10 milionů dolarů, protože ji v jednom rozhovoru označil za drogově závislou alkoholičku. Soud nakonec nařídil Eminemovi vyplatit své matce 25 000 dolarů, jako náhradu za "bolest a utrpení". Debbie s rozhodnutím soudu nebyla spokojená, ale musela jej akceptovat.

V roce 2005 bylo zjištěno, že Debbie onemocněla rakovinou. Vzhledem k tomu, že neměla žádné peníze na léčbu, platil za ni věškeré účty Eminem. Vztahy mezi nimi zůstaly ale stejně chladné jako doposud.

Marshall Bruce Mathers II.

otec

Eminemův otec nikdy nepatřil k úspěšným lidem. Navíc bral drogy, hodně pil a údajně měl násilnické sklony. V roce 1972 se oženil s Debbie Mathers-Briggs, která byla v té době již těhotná. Krátce po Eminemově narození opustil rodinu. Jejich manželtví vydželo zhruba jeden rok.

Eminem svého otce nikdy neviděl. Když byl ještě malý, tak se ho prostřednictvím dopisů pokoušel několikrát kontaktovat. On však ale vše popírá a tvrdí, že od Eminema nikdy žádný dopis nedostal.

Krátce po tom, co se stal Eminem slavným, se o něj začal jeho otec více zajímat a chtěl s ním být v bližším kontaktu. Eminem o toto ale nestál a prohlašoval, že svého otce nenávidí. V jednom rozhovoru pak uvedl: „Můj otec? Nikdy jsem ho nepoznal. Nikdy jsem ho neviděl ani na fotce.“ Marshall Bruce Mathers II. se pokoušel znovu a znovu svého syna kontaktovat. Napsal mu i osobní dopis.

Kim Mathers-Scott

bývalá manželka

Eminem a Kim se seznámili už na střední škole. Jejich vztah byl charakterizován hlubokou láskou a zároveň nenávistí. V prosinci 1995 se jim narodila dcerka Hailie Jade a v létě roku 1999 se tajně vzali. Manželství se jim ale začalo hroutit a událost, která se odehrála 4. června 2000 na detroitském parkovišti, byla poslední kapkou. Toho dne totiž nachytal Eminem číšníka jménem John Guerra, jak se líbá s Kim. Eminem ho srazil zbraní k zemi a poté byl zatčen policií.

Kim byla zoufalá a měla výčitky svědomí. Brzy potom se pokušela spáchat sebevraždu podřezáním žíl. To bylo poprvé, co Eminem žádal o rozvod. Nakonec se usmířili a pokusili se zachránit jejich manželství. To jim ale nakonec nevyšlo a Kim požádala v březnu 2001 o rozvod. Dostala 475 000 dolarů na nový dům a oba sdíleli péči o jejich dcerku Hailie Jade.

Po nějakém čase se dali znovu dohromady a konala se opět svatba. Ani na druhý pokus jim ale manželství nevydrželo a 5. dubna 2006 podal Eminem žádost o rozvod. Stalo se tak pouhé tři měsíce od svatby.

Hailie Jade Mathers

dcera

Hailie Jade se narodila 25. prosince 1996. Eminem ji nadevše miluje a rád by byl pro ni lepším otcem než byl jeho otec, Marshall Bruce Mathers II., pro něj. Všude o ní mluví. Hailie dokonce účinkuje v písních "’97 Bonnie & Clyde" a "My Dad’s Gone Crazy".

Rozhovor, ve kterém mluví Eminem o své dceři: „Ano, Hailie mi naslouchá a dokonce i zpívá některé věci jako já. Myslím si, že jsem dobrým otcem. Když jsem doma se svou dcerou, jsem úplně jiný člověk. Hlídám se při volbě slov a výrazů. Když jsem s ní, jsem Marshall, ne Eminem nebo Slim Shady. Hailie je nejdůležitější věc v mém životě. Mám radost z toho, že jí můžu zajistit bezpečnou budoucnost. Nikdy jí nebude nic chybět.“

Alaina Marie Scott

adoptovaná dcera

Alaina (Amanda, Amy) je dcera od dvojčete Kim – Dawn. Je o rok starší než Eminemova vlastní dcera Hailie Jade, se kterou jsou nejlepší kamarádky. Většinu svého života žila s Eminemem a Kim, protože se o ni její vlastní matka nedokázala postarat. Ti ji také adoptovali a Hailie tak získala novou sestru.

Whitney Laine Scott

adoptovaná dcera

Whitney se narodila 16. dubna 2002. Je to dcera Kim a Erica Harttera. Eminem jí údajně adoptoval a stará se o ni.

Todd Nelson

strýc z matčiny strany

Todd Nelson je mladší bratr Debbie a tím pádem Eminemův stýc. Je rozvedený, jeho první manželkou byla Janice. Druhá manželka se jmenovala Katherine. Todd byl odsouzen k osmi letům vězení za zastřelení bratra své bývalé manželky Janice v sebeobraně. Eminem žil se svým strýcem několik let. Poté s ním ale přerušil kontakty, stejně jako s většinou svých příbuzných. To se samozřejmě Toddovi nelíbilo a cítil se poškozen, proto požadoval po Eminemovi odškodné ve formě peněz.

Todd je autorem DVD s názvem Behind the Mask, ve kterém jsou zachycena místa spojená s Eminemovým mládím. Například základní škola, kam Eminem chodil, dům, ve kterém s Toddem žili a další místa a události v Detroitu, které jsou něčím spojená s Eminemem. Ten se k tomuto DVD vyjádřil takto: „Ano, můj strýc Todd, u kterého jsem strávil asi dva nebo tři roky svého mládí. Zveřejnil video, v němž tvrdí, že i jako dítě jsem byl neschopný člověk, a že ze mě nikdy nemůže být rapový umělec. Nezbláznil se? Rád bych řekl, co si o něm doopravdy myslím, ale nerad bych byl znovu žalován. Takže jen tohle: Ten chlap mě vůbec nezná. Většinu času byl buď ve vězení nebo zcela opilý. Je to prostě jenom chudej dělník z Missouri, od kterého asi nemůžeme očekávat nic jiného.“

Todd Nelson spáchal 19. října 2004 sebevraždu. Zastřelil se ve vlastním voze. Prý trpěl depresemi kvůli psovi, který ohrožoval jeho rodinu a policie ho domítala nechat utratit.

Ronnie Dean Polkingharn

strýc z matčiny strany

Přestože byl Ronnie Eminemův strýc, byl pouze o 2 měsíce starší než on. Eminem a Ronnie vyrůstali jako dva bratři a bez nadsázky lze říci, že přestože byli jen příbuzní, Eminem ho opravdu zbožňoval. Ronnie spáchal ve svých 19-ti letech (v roce 1999) sebevraždu střelou do hlavy. Eminemovi trvalo hodně dlouho, než se z této události vzpamatoval. Jako vzpomínku ns svého zesnulého přítele si nechal Eminem vytetovat jeho jméno na levé rameno.

Psí známku, kterou nosí Eminem na krku, patřila právě Ronniemu. Jeho babička mu dala tento přívěšek den po Ronnieho smrti. Eminem chtěl ještě zveřejnit Ronnieho demo nahrávku, což mu ale jeho babička zakázala.

Rozhovor s Eminemovou babičkou o Ronniem a Eminemovi: „Z toho, že psal o mém mrtvém synovi jsem byla rozhořčena, protože v posledních pěti letech jeho života ho Marshall ani nenavštívil. Marshall a můj syn Ronnie si byli velmi blízcí. Zbožňoval Ronnieho a Ronnie ho miloval. Přesto ani nepřišel na Ronnieho pohřeb a zatím nikdy nepoložil květiny na jeho hrob. Neudělal nic, ani k hrobu nepřišel. Řetěz, který Marshall nosí na krku, ty psí známky, byly původně Ronnieho. Dala jsem je svému synovi, ale Eminem nechal udělat jejich kopie a teď je prodává. Z toho mě opravdu bolí srdce, protože pro mě byly posvátné, když jsem je synovi dala. Kdyby s ním mohl můj syn mluvit dnes ze svého hrobu, řekl by mu: ‚Marshalle, přestaň dělat kraviny a dej se znovu dokupy s rodinou, život je příliš krátký.‘“

Betty Kresin

babička z matčiny strany

Betty Kresin je matka Debbie. Má šest dětí od tří různých mužů. Nejstarší z jejích dětí je Eminemova matka Debbie. Jejím synem je i Eminemův oblíbený strýc Ronnie Polkingharn. Eminem vyrůstal jako dítě i u své babičky a měli spolu hezký vztah. Poté nastala změna a jejich vztahy ochladly. Stalo se tak z toho důvodu, že chtěl Eminem posmrtně publikovat demo nahrávku Ronnieho, ale jeho babička byla proti tomu a zakázala mu to. Od té doby spolu moc nemluvili. Nyní se však situace zlepšila a mají spolu normální kontakt.

Nathan Mathers

nevlastní bratr

Eminemův nevlastní bratr se narodil 3. února roku 1986. Jeho otec, Fred Samara Jr., odešel od Debbie stejně rychle, jako ji opustil Marshall Bruce Mathers II. Eminem a Nate si dobře rozuměli a trávili spolu spoustu času. Častokrát bral Eminem svého nevlastního bratra k sobě domů, protože se o něj Debbie nebyla schopná dostatečně postarat. Eminem ho brával také na různé ceremoniály a předávání cen. V roce 2001 za něj dokonce přebral cenu na "Detroit Music Awards", kterou Eminem vyhrál. Eminem je na svého mladšího bratra velmi pyšný.

Od roku 2004 žije Nate u Eminema. Má k němu pevnější vazbu něž ke své matce Debbie, která se o něj nepostarala. Eminem řekl, že na něj musí dát dobrý pozor, aby se mu nevedlo špatně a neskončil třeba nakonec ve vězení. Dneska se Nate věnuje rapu a je známý jako Nate Kane.

Ostatní hledají: https://www eminemworld cz/rodina, eminem rodina, eminem a jeho rodina, eminem děti, eminemova sestra, eminem a kim, eminemova rodina
     

Komentáře nejsou povoleny.