Vzpomínkový koncert na Proofa v St. Andrews Hall

Ve středu 11. dubna tomu bylo šest let, co byl zastřelen detroitský rapper Proof. Na počest šestiletého výročí úmrtí se v historickém hip-hopovém St. Andrews Hall v Detroitu uskutečnil vzpomínkový koncert.

Proof

Koncert zahájila rapová bitva, ve které se předvedli talentovaní hip-hopoví umělci z Detroitu i z jeho okolí. Poté následovala další vystoupení, kdy se na pódiu vystřídali Obie Trice, Supa Emcee, K Deezy, Stretch Money a Killa Kaun. Proofův nejlepší kamarád rapper Eminem se vzpomínkového večera nezúčastnil. Výtěžek z koncertu byl věnován Proofově rodině a část také detroitskému nahrávacímu studiu Iron Fist Records, které Proof založil.

“Je velmi důležité, abychom udrželi jeho odkaz naživu, protože on ovlivnil toto město. Chceme jeho hudbu udržet naživu nejen pro jeho rodinu, ale i pro budoucnost,” řekl zástupce Iron Fist Records 1st Born pro Detroit News.

Proof, vlastním jménem DeShaun Dupree Holton, zemřel 11. dubna 2006 ve věku 32 let poté, co byl při hádce střelen zbraní do hlavy. Incident se odehrál v ranních hodinách v detroitském klubu CCC na 8 Mile Road. Pohřeb se konal 19. dubna a zúčastnilo se ho několik tisíc přátel a fanoušků. Smuteční projev měl i Eminem a Obie Trice. Proof, též zvaný Dirty Harry, se do povědomí většiny dostal jako zakládající člen detroitské rapové skupiny D12. Úspěšný byl však již před vznikem této skupiny.

Romanie

  
Ostatní hledají: https://www eminemworld cz/2012/vzpominkovy-koncert-na-proofa-v-st-andrews-hall

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *