Jak probíhalo natáčení videoklipu Berzerk a 3 AM ?

Na posledním Eminemově videoklipu k singlu Berzerk pracoval střihač, režišér, který si říká Syndrome. V jeho blogu se rozepsal i tom, jak natáčení probíhalo, jak riskantní bylo udělat velké hrající rádio a taky se dozvíte něco o natáčení ke dvoum singlům z alba Relapse.

Zavolal mi Paul Rosenberg, manažer Eminema. Řikal něco ve smyslu, “Em je připravenej na natáčení. Chci ti pustit song a pak uvidím.” Oni (Eminenův tým) pracujou jak blázen. Udělali to šíleně. Přijel jsem na parkoviště u Staples, musel jsem si sednout do jednoho z A&R aut, abych si to poslechnul. Napsal jsem si pár poznánek a odešel jsem, bylo to jak nějaký drogový obchod, nebo tak nějak. (Smích)

První věc která mě trkla, tohle je přesně jako Beasties a starý Def Jam. Vždycky jsem byl velký fanoušek Billyho Squire (sample pro Berzerk), takže jsem byl ohromený. Poslechnul jsem si teda song, nějak jsme to s Paulem probrali a nakonec jsme se dohodli. Řekl mi, že Em má vždycky představu o tom, jak to chce natočit, vždycky si určuje podmínky. “Chci aby to bylo typický k hip hopu z 90. let. Ale nechci, aby to bylo jako Hype Williams, jen to ne, prosimtě. Něco jako Beasties a víc z tohodle ‘Indie Stylu’.”

Další věcí bylo, když mi řekli, že v tom videu bude Rick Rubin, což mě zatraceně dostalo. Lepší to už prostě být ani nemohlo ? Byl jsem prostě úplně hotovej “Cože ? Fakt ? Sakra !.” Takže když jsem přemýšlel o tom ‘Návratu do Cali’(do 90. let), tak mě napadalo, “Pojďme použít Ricka před 25 lety v tý samý scéně.” Zkoušeli jsme tam dostat i LL Cool Je, ale on byl v LA a my natáčeli v Queensu.

To byla neděle … Natáčet jsme šli ve čtvrtek. To obří rádio jsme postavili za dva dny. Bylo to šílený. A v tom měřítku, i s tim držadlem to mělo přibližně 6×6 metrů. Takže myslim, že to bylo masivní a plně funkční. Nehrálo to, ale kazeta do toho šla dát, tlačítka fungovali a můžete vidět i malej LED ekvalizér.

Bylo to fakt nervy drásající, protože Em a Paul to předtím nevěděli a neviděli to. Takže kdyby se jim to nelíbilo, byli bychom slušně v pytli. Ale naštěstí, když to viděli tak tím byli naprosto ohromeni a moc se jim to líbilo.

Eminem – Berzerk (2013)
[jwplayer file=”http://youtu.be/ab9176Srb5Y”]

Berzerk byla moje druhá spulupráce s Eminemem, protože vlastně jako první věc, kterou jsme dělali bylo video pro Crack a Bottle, ale on v tom videu nebyl. Takže vlastně první regulérní spolupráce byla ta na videoklipu k singlu 3AM. Bylo to dost podobný (jako Berzerk). Řekli mi, že bych asi měl prvně slyšet song, takže mě bodyguard odvedl do Cadillacu a prostě někam jel a přitom mi ten song pustil, fakt šílený.

“Chci abych byl v louži krve,” to byla první věc, kterou Em chtěl. Natáčeli jsme v Detroitu, v současné psychiatrické léčebně. Museli jsme být opatrní na to, kde to přesně točíme, protože některý zdi byli fakt tenký a nemohli jsme rozptylovat některé z pacientů. Mělo to všechnu tu energii a všechno kolem bylo kompletně autentický.

Takže tohle bylo moje první setkání s Eminemem za tu dobu, co je na scéně, což je fakt šílený. Každou scénu, kterou jsme udělali si musel zpětně hned prohlídnout, udělali jsme scénu, kouknul se, scéna, kouknul se. Takže když by to natáčení bylo naplanový tak na 4 hodiny, tak bude trvat 7-8 hodin, protože se vždycky koukne na právě nahranou scénu. Dělá si poznámky, což je velice zajímavé.

Je ostrej jako břitva a má velice, velice dobrou pamět. Obzvlášt si pamatuje to, co přesně udělal v tom klipu, tu svou ‘performance.’ Bude si pamatovat věci jako, “Hele chlape, udělal si ten desátej frame hned potom co jsem řekl druhej verš ve druhý sloce ?” Dost ho to zajímá. Ale když jste opravdu chytří a dáváte pozor, můžete si dost ulehčit práci, protože Em vám dost napoví a hrubý střih videa máte tak hotovej.

Pro mě osobně, jako pro režiséra, to byl jeden z těch momentů, kdy vás sám umělec opravdu vyzívá k tomu udělat to nejlepší, co můžete. Myslím, že nás to s Eminemem dost spojilo a myslím, že je to právě to, co nám dovolilo udělat opravdu špičkové videoklipy.

Eminem – 3AM (2009)
[jwplayer file=”http://youtu.be/hAuo8IOFNuE”]

LukEakaEminem

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *