Při předávání cen Grammy zazářili Daft Punk a Macklemore & Ryan Lewis

Daft Punk, Macklemore a Ryan Lewis obdrželi zlato na letošním předávání cen Grammy. Francouzští Daft Punk se stali nejúspěšnějšími s celkem pěti cenami. Hned za nimi byl Macklemore s Ryanem Lewisem, kteří obdrželi ceny čtyři.

Album Random Acces Memories od Daft Punk získalo ocenění Album roku a cenu za Píseň roku jejich nahrávka Get Lucky, na které se podíleli Pharrell a Nile Rodgers. Macklemore a Ryan Lewis slavili úspěch díky vítězství ve čtyřech kategoriích, včetně Nejlepší začínající umělec, Nejlepší rapové album za The Heist a Nejlepší rapová skladba za Thrift Shop.

Lorde se stala nejmladší textařkou, která vyhrála cenu Píseň roku se svým hitem Royals. Sedmnáctiletá zpěvačka a textařka původem z Nového Zélandu si odnesla také cenu za Nejlepší pop solo výstup. Justin Timberlake vyhrál celkem tříkrát a to ceny za Nejlepší R&B song, Nejlepší video k písničce Suit & Tie a Spolupráci rap/zpěv za Holy Grail.

Jay-Z sdílel své dvě ceny s Justinem Timberlakem, z toho jednu odnesl domu dceři. “Chtěl bych něco říci Blue. Podívej se, táta ti nese domu zlatej pohár,” řekla hip-hopová legenda, když přebírala cenu za Spolupráci rap/zpěv.

I přestože chyběla, obdržela Rihanna cenu Nejlepší moderní album za album Unapologetic a Alicia Keys rozšířila svou sbírku Grammy výhrou v kategorii Nejlepší R&B album za její Girl on Fire. Kendrick Lamar předvedl sice jedno z nejlepších živých vystoupení přímo při předávání svým Imagine Dragons, ale nedokázal proměnit ani jednu ze svých sedmi nominací.

CkrabKilla

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *