Infinite

Základní údaje

  • Datum vydání: 12. listopad 1996
  • Vydavatelství: Web Entertainment
  • Produkce: Bass Brothers, DJ Head, DJ Rec, Mr. Porter
  • Singly: -

Informace o albu

Infinite je debutové album rappera Eminema, které vyšlo v roce 1996 pod hlavičkou labelu Web Entertainment. Album bylo napsáno a nahráno v letech 1995 – 1996 a kromě Eminema se na jeho tvorbě podíleli Bass Brothers, kolegové ze skupiny D12 (konkrétně Proof a Mr. Porter), Eye-Kyu a svůj podíl na desce měli i rapper Three a DJ Head.

V době, kdy se začalo album Infinite koncipovat, používal Marshall Mathers umělecké jméno M&M. To si však začátkem roku 1995 změnil a od té doby je znám jako Eminem. Album bylo vydáno jen v omezeném nákladu kazet a vinylových desek. Oficiální prodej si zajišťoval sám Eminem a celkem se prodalo asi jen 1 000 kopií. Podle Eminema a jeho starých přátel, kteří se na Infinite podíleli, byla deska záměrně napsána tak, aby zaujala místní detroitské hip-hopové rádio WJLB a aby se písně dostaly do éteru.

Nahrávka sklidila smíšené recenze a setkala se s výsměchem od místní hip-hopové komunity. Eminem byl obviněn z kopírování stylů jiných rapperů, hlavně byli zmiňováni rappeři Nas a AZ. Eminem na to vzpomíná: “Samozřejmě, byl jsem mladý a hodně mě tehdy ovlivňovali jiní umělci. Dostal jsem spoustu zpětných vazeb, že jsem zněl jako Nas a AZ. Infinite mi umožnilo přijít na to, jaký styl rapu chci dělat, jak chci, aby to znělo na mikrofon, a jak chci prezentovat sám sebe. Byla to fáze mého dospívání. Cítil jsem Infinite jako demo, které právě vyšlo.”

Seznam skladeb

Píseň Videoklip Překlad Text
01. Infinite
02. W.E.G.O. feat. Proof & DJ Head
03. It’s OK feat. Eye-Kyu
04. 313 feat. Eye-Kyu
05. Tonite
06. Maxine feat. Mr. Porter & Three
07. Open Mic feat. Thyme
08. Never 2 Far
09. Searchin’ feat. Eye-Kyu
10. Backstabber feat. Proof
11. Jealousy Woes II
     

Komentáře nejsou povoleny.