Not Afraid

Základní údaje

Eminem - Not Afraid (2010)
  • Datum vydání: 29. duben 2010
  • Label: Aftermath Entertainment, Interscope Records, Shady Records
  • Producent: Boi-1da
  • Singl z alba: Recovery (2010)
  • Další:

Informace o singlu

"Not Afraid" je prvním singlem z připravovaného alba Recovery od amerického rappera Eminema. Producentem singlu byl Boi-1da. Píseň debutovala 29. dubna 2010 na rádiu Shade 45. Na rozdíl od úvodních singlů předešlých alb ("My Name Is" z alba The Slim Shady LP, "The Real Slim Shady" z alba The Marshall Mathers LP, "Without Me" z alba The Eminem Show, "Just Lose It" z alba Encore a "We Made You" z alba Relapse) není tento song pojat jako komediální hip-hop. Naopak má mnohem hlubší a smysluplnější text.

Eminemův manažer Paul Rosenberg popisuje song jako „povznášející“. Eminem v něm vypráví o tom, jak se pokusil překonat potíže v jeho životě z několika posledních let, především jeho drogové závislosti a rehabilitaci. Konstatuje také, že už se nebude ubírat směrem, jakým se vydal s albem Relapse, o kterém říká, že nebylo tak dobré ve srovnání s jeho předchozími deskami.

Singl vstoupil do hitparády Billboard Hot 100 jako jednička v týdnu od 22. května 2010. Tím se stal šestnáctým songem debutujícím na prvním místě v dosavadní historii této hitparády. Zároveň se jedná o teprve druhou hip-hopovou skladbu, které se toto podařilo. Tou první byla "I’ll Be Missing You" od Puff Daddyho z roku 1997. V prvním týdnu prodeje zaznamenal song "Not Afraid" 380 000 downloadů a stal se tak čtvrtou nejrychleji prodávanou písní na internetu. Na prvních třech místech je "Right Round" od Flo Ridy, "Boom Boom Pow" od The Black Eyed Peas a Eminemova spoluprace s Dr. Drem a 50 Centem s názvem "Crack a Bottle".

Videoklip k singlu byl natáčen v ulicích centrálního Newarku v New Jersey. Ve videu se na malý okamžik objeví i Royce Da 5′9″ s Denaun Porterem. Premiéra videoklipu byla 5. června 2010.

     

Komentáře nejsou povoleny.