Radioaktivní Yelawolf

Musím se přiznat, že ještě před rokem jsem netušila, kdo je rapper Yelawolf. Tohoto rodáka z jižanské Alabamy jsem zaregistrovala začátkem roku 2011, a to když se objevila zpráva, že Eminemova společnost Shady Records ho přibírá pod svá křídla.

Yelawolf, vlastním jménem Michael Wayne Atha, se narodil 30. prosince a letos oslaví 32. narozeniny (hádala bych mu o 10 let méně, ale to i Eminemovi). Dětství neměl jednoduché, často měnil šloly i bydliště. Je ovlivněn různými kulturami a to nejen těmi jižanskými. Původně se chtěl věnovat kariéře profesionálního skateboardisty, ale mnohačetná zranění mu to neumožnila. V dospívání procestoval většinu území USA, aby se nakonec vrátil do rodného Gadsdenu, kde se připojil k Gheto-O-Vision a započal svoji profesionální dráhu rappera.

Michael Wayne Atha alias Yelawolf

Poprvé jsem si Athu poslechla ve skladbě 2.0 Boys s Eminemem a skupinou Slaughterhouse, což je první společná nahrávka nových členů Shady Records. Yela mě oslovil svojí dravostí, skvělým flow, rozmanitostí a vnitřním nábojem.

Značná pozornost se soustředí k jeho novému studiovému albu Radioactive, které vyjde 21. listopadu tohoto roku. Vydání této desky bylo několikrát odloženo. Jeden z termínů uvedení do prodeje byl původně stanoven na 25. října 2011. Zdálo se to velice pravděpodobné, jelikož v tento den měl Yelawolf koncert v Irving Plaza v New Yorku. Dokonce se spekulovalo o tom, že by se na tomto koncertě mohl nečekaně objevit i Eminem a skupina Slaughterhouse, aby společně předvedli skladbu 2.0 Boys. Nic z toho se neestalo. Přesto newyorský koncert, který se konal v rámci turné Hard White Tour, sklidil veliké ovace. Pro zajímavost – lístek se dal pořídit v přepočtu za pouhých 500 Kč.

Yelawolf - Radioactive (2011)

Zmíněné turné představí Yelawolf i v Evropě, kam zavítá v listopadu a vystoupí například v Londýně, Paříži, Bruselu či Zurichu. Celkem je naplánováno 14 koncertů.

Dle mého si Eminem do svého týmu Shady Records vybral dobře. Domnívám se, že pokud Yelawolf ustojí nárůst popularity a zůstane věrný svému stylu, tak má našlápnuto na to, aby se stal další velkou raperskou hvězdou.

Romanie

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *