Dokument o hip-hopu od Ice-T půjde do kin

Skupina Indomnia nedávno oznámila, že získala práva na dokumentární film Somthing from Nothing: The Art of Rap, který režíroval rapper a herec Ice-T. Dokument o historii hip–hopu měl svoji premiéru v lednu na filmovém festivalu Sundance Film Festival v Utahu a do kin by měl přijít letos v létě.

Rapper, herec a režisér Ice-T

Tracy Marrow, lépe známý pod uměleckým jménem Ice-T, říká, že se mu s tímto filmem, který je jeho režijním debutem, podařilo dosáhnout svého cíle a že nikdy neočekával nadšenou reakci, natož aby šel film do kin. “Mým cílem bylo udělat film, který by se dostal na Sundance. A byl to velký problém dostat se tam. Pak jsem se utápěl v otázce: ‘A co když se to lidem nebude líbit?’ Nakonec se film promítal a lidé jásali a tleskali. Na závěr jsem sklidil bouřlivé ovace a teď jsem na vrcholu světa”, říká Ice-T.

Dokument Somthing from Nothing: The Art of Rap se zaměřuje na jednotlivce, kteří v posledních 35 letech přispěli k rozvoji hudebního žánru hip-hopu. V dokumentu se například objevují Chuck D, Eminem, Snoop Dogg, Melle Mel, Redman, Ice Cube, Dr. Dre, Common či Kanye West. Na natáčení se podílel i Andy Baybutt, který již dříve vytvořil řadu dokumentárních filmů pro britskou televizi, včetně dokumentu Eminem – The Real Slim Shady.

Romanie

  

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *