The Eminem Show je klasika

Časopis Complex označil album The Eminem Show jako jedno z 25 alb uplynulého desetiletí, které si zaslouží status klasika. V roce 2002 byl Eminem již plnohodnotná superstar.

Přestože se stal součástí popové hudby, jeho texty zůstaly u veřejných problému, slávy a problémů v rodině. Zatímco první dvě Eminemova alba byla zaměřena na to, aby se Amerika koukla na sebe do zrcadla – což se mu povedlo. Bohužel i za pomocí teroristických útoků 11. září 2001. V tomto albu šel ve většině tracků humor stranou. Důkazem toho jsou skladby jako Cleanin’ Out My Closet, ‘Till I Collapse nebo Sing for the Moment.

Eminem ve videoklipu Sing for the Moment

Další silnou stránkou tohoto alba jsou beaty. Produkovány byly převážně Eminemem samotným (s malou pomocí dlouholetého spolupracovníka Jeffa Basse). A když už za tvorbou beatu nestál Eminem, jistil ho jeho mentor Dr. Dre (např. Square Dance). S tímto třetím albem v řadě, následovaným velmi úspěšným filmem 8 Mile a jeho soundtrackem, se Eminem stal jednou z největších postav v historii rapu.

Všech 25 alb, které byly označené jako Classic si můžete prohlédnout zde: 25 Rap Albums from the Past Decade That Deserve Classic Status

Eminem - The Eminem Show (2002)

LukEakaEminem

  

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *