50 nejlepších rapových videí 90. let

Hudební video – pojem, který až na počátku 90. let začal nabírat na významu. Nárust potenciálu hudebního videa začal být obzvláště pozoruhodný u hip-hopových videí. Žánr, který se přesunul z ulice do běžného mainstreamu. Videa začala být dražší, promyšlenější a v mnoha ohledech prostě lepší. Dunění Ready to Die sice znělo perfektně v autě a Doggystyle (produkce Dr. Dre) ovládl sluchátka všech fanoušků. Ale vláda těchto a jiných umělců byla o něčem mnohem větším než “jen” o poslouchání hudby.

90. léta přinesla rap kulturu jako vizuální prvek, což vedlo hlavně k větší volnosti a možnostem při sebevyjadřování a uvolňování vlastích emocí. V té době byly videa opravdu ohromující a ne taková ta “každý může dělat video”, kdy mladí nahrávají na Youtube svoje videa. V poslední době je videí až moc a ztrací tak smysl. Každý to dělat nemohl a lidé, kteří měli tu čest se dostat na obrazovky během Rap City, TRL a The Box byly za hrdiny. Bohové hip-hopu. Nevěděli jste, co měli k obědu, protože neexistovali sociální sítě. Jediným způsobem, jak se dostat svou hudbou do podvědomí lidí, byla tato videa.

Eminem - Slim Shady

Časopis Complex pro vás připravil seznam 50 nejlepších rapových videí 90. let. Mezi nimi najdeme například California Love, Mo Money, Mo Problems, Nuthin’ But a ‘G’ Thang, ale i Eminemův singl My Name Is.

Kompletní seznam si můžete prohlédnout zde: The 50 Best Rap Videos of the ’90s

LukEakaEminem

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *