8 očekávání od Eminemova nového alba

Po odvykačce a vyhnání démonů z mysli na albu Relapse a po opět získané důvěře od fanoušků po krátce následovaném albu Recovery, již 3 roky nevydal Eminem sólové album. Navíc, jeho posledním sólovým singlem byla v létě roku 2011 skladba Space Bound. Co čekat od toho příštího alba? Od webu The Smoking Section tu máme 8 očekávání, která jde považovat za celkem realistická.

1. Snížení tónu jeho flow

Když ze sebe začal Eminem sázet jedno slovo za druhým v Drakeově singlu Forever, každý si asi myslel, že je to flow zvolená jen pro tento track a jen proto, že Eminem chce zůstat trochu stranou od dalších rapperů. Jenže po dvou albech a pár letech si tohle už asi nikdo nemyslí. Některá media začínají však mít z Eminemovy “super-flow” obavy. Flow je prý přílíš “Stop-Go” a na 313 MC se snaží prostě až moc dávat složitost do rýmů, jen aby zněly složitě.

Pro příští album doufají, že Eminem chytne rozum do hrsti a přestane ostatním dokazovat, co nemusí. Touto cestou se může více soustředit na obsah jeho songů a ne tolik na zrýmovatělost.

Eminem Writing

2. Originálnější koncepty

Jako autor Guilty Conscience, The Kids, Stan a nespočet dalších songů, Eminem několikrát a opětovně dokázal, že je schopný vymýšlet koncepční drahokamy. Nicméně po experimentů plném Relapse, kde byl Shady opět vypuštěn do divočiny přišlo celkem měkké, jemnější Recovery.

Pokud Eminem chce přidat více do svých hitů, musí zabrousit ještě hlouběji do svých tvoričských schopností a dát do pera trochu klasiky. Všichni víme, že je toho schopný.

Eminem Recovery

3. Beats by Dre

Ne, na mysli opravdu nejsou ty slavná sluchátka. Bang, Bang. Stará klasika! Pravdou je, že Dr. Dre bude vždy jedním z nejnadanějších hudebních producentů. Navíc Slim zářil i mnoho více pod Doktorovou rapovou briliancí než nad masivními popovými nahrávkami, které produkoval Alex da Kidd.

Dr. Dre a Eminem

4. Dospívající koncept

Další aspekt, který bude muset Eminem přijmout, je mu 40 let a navíc vychovává dvě dcery ve stredoškolském věku. Ale tato skutečnost Eminemova dospívání výrazně pomáhá jeho hudbě a jemu samotnému i v osobním životě. Fanouškům tak trochu ukazuje nejen toho MCho, kterého znají, ale převážně jeho pravou tvář, samotného Marshalla. Je to něco, co jsme mohli vidět v loňském roce u Nase a jeho Life Is Good.

Eminem 2013

5. Předání pochodně

Vyjádření respektu k Watch the Throne a k Lil Wayneovi, nebo představování fanouškům lidi jako Kendrick Lamar, Danny Brown, Big Sean nebo Yelawolf, se kterým už nahrál pár spoluprácí. Všem těm, se kterými Eminem jde na featuring, dává šanci ukázat, jak moc jsou dobří, ať předvedou svůj čirý talent a dává jim tak šanci “zabít” Eminema na jeho vlastním songu. Uvidíme nějakou spolupráci s mladým interpretem i na Eminemové 8. albu?

Eminem, Big Sean a Royce da 59

6. Méně skladeb

Mezi Relapse a Recovery zde bylo 37 songů. Do to ho nejsou ještě zahrnuty bonusové sklady z iTunes. Je potřeba říci, že v dnešní době songy rychle utichají a za pár týdnů po vydání si na ně nikdo nevzpomene, pokud nejde o hardcore fanoušky daného interpreta. A Eminem potřebuje ze sebe vydat vše nejlepší a potřebuje zajisit, že songy, které budou na jeho albu budou všechny na vysoké úrovni. Na Recovery byly asi 4 songy, které zněly identicky a v celku dělaly celé LP trochu nudným. Doufejme, že toho všeho se Eminem bude vyvarovat a právě snížení počtu skladeb by mohlo pomoci.

Eminem

7. Snížení vlivu labelu

Ano, realizovat to, je asi trochu mimo realitu. Bez samotného labelu by nešlo asi nic a bylo by těžké ho donutit, aby nevěnoval albu téměř žádnou pozornost. I přesto, že Eminem by pro Interscope tentokrát neměl být prioritou. Kdyby však byl, oba by z toho vytěžili. Protože Eminem dokáže udělat jak moderní žádanou hudbu jako např. No Love, nebo marketingově tažený song jako We Made You.

We Made you

8. Renegade, Pt. 2

Je tohle troufalá otázka? Je to nejočekávanější pokračování jedné z nejlepších spoluprácí vůbec? Jay-Z dluží Eminemovi pár věcí. Jednou z nich je i hostování, dluží mu jednu sloku… A nakonec, kdy jindy téhle šance využít. Eminem mu konečně dává tímto albumem šanci “dluh” splatit. Zda bude schopný a bude chcít tuto šanci využít, to už je úplně jiný příběh.

Jay-Z a Eminem

A co očekáváte od Eminemova alba vy? Dejte nám vědět v komentářích, nebo snad sdílíte stejný názor jako The Smoking Section?

LukEakaEminem

  

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *