MMLP2 navazuje na svého předchůdce z roku 2000, vysvětluje Eminem

Když se Eminem rozhodl pojmenovat své poslední album The Marshall Mathers LP 2, věděl, že musí obsahovat stejně hluboké texty jako původní album z roku 2000. Proto MTW News vysvětlil úvodní song Bad Guy, který měl okamžitě ukázat návaznost.

V této písni Shady navazuje na svůj nechvalně proslulý song Stan, kde se Eminemův šílený fanoušek zabije, protože se mu nedostane šance setkání se s jeho idolem. O 13 let později se v Bad Guy setkáváme s bratrem Stana Matthewem Mitchellem, který touží kvůli smrti svého bratra po odplatě.

“Když jsem psal Bad Guy, chtěl jsem udělat něco, co navazuje na The Marshall Mathers LP”, řekl Eminem v rozhovoru pro MTV News. V tomto interview se také zmínil o kontroverzních textech mířených proti homosexuálům v písních jako Rap God. “Chtěl jsem, aby všechno dávalo smysl. Když si vyberu tuhle cestu, musím být připraven na to, co se stane.”

“Věci, nad kterými jsem přemýšlel, když jsem psal ten song… Co když se to stane? Rozhodl jsem se udělat tohle album a pak se to na mě všechno navalilo — Matthew se vrací. Stanův malej brácha se vrátil, aby mě zabil… A pak už se to psalo samo.”

Eminem vysvětluje návaznost alb MMLP a MMLP2

Při pohledu na song ze strany Matthewa se setkáváme s mladším bratrem Stana, který pečlivě a nemilosrdně “zabíjí” Eminema pomocí starých odkazů z písně Stan, aby vše vypadalo reálněji. Například tato část: “Tady máš tu svojí čepici. Vem si ten sráč zpátky, celý je to na hovno,” což je odpověď na Eminemovu část v songu Stan, kde říká: “A tady je podpis pro tvýho bráchu, rovnou jsem mu podepsal kšiltovku.”

Děsí vás to? Ano. Především to je geniální. “Bad Guy je pro mě hlavně úvod k celýmu albu,” dodal Eminem. “Beru to takhle – Dobře, tohle se má stát, tak tady to je. Pak následuje skit, který začíná tam, kde skončila písnička Criminal z The Marshall Mathers LP. Nevím jestli to někdo postřehl, ale tam začíná pokračování, protože Criminal (poslední song z MMLP) takhle skončil.”

CkrabKilla

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *