Info k Shady XV, Shady Records a mnohem více

Shady Records hrdě oznámilo nadcházející album Shady XV. Zde jsou všechny detaily z desky, která by měla vyjít 28. listopadu tohoto roku.

Set dvou CD bude obsahovat to nejlepší, co se na labelu nahrálo, plus několik nových tracků. 25. srpna vyšel singl z alba, které bude oslavou 15 let na scéně. Singl se jmenuje Guts Over Fear a mimo jiné se objeví i v novém filmu The Equalizer.

Tehdy se psal rok 1999. Nyní Eminem spolu s týmem Shady Records oslavují 15 let ve hře vydáním 15letého projektu: pro vysvětlení – Shady XV je kompilace dvou CD. Na jednom disku se objeví to nejlepší z labelu, můžeme jmenovat například In da Club od 50 Centa nebo Lose Yourself od Eminema. Druhé CD bude obsahovat novou tvorbu od Eminema, skupiny Slaughterhouse, Bad Meets Evil, D12, Yelawolfa a samozřejmě se zde objeví mnoho hostů. Shady XV (vyjde pod hlavičkou Shady Records/Interscope Records), plánované na 28. listopadu, 25. srpna byl vydán singl Guts Over Fear, kde se po boku Eminema ukázala zpěvačka Sia. Tuto písničku produkoval Emil Haynie, který získal cenu Grammy za Best Rap Album Recovery. Nový singl se objevil i v traileru na film The Equalizer, který režíruje Anton Fuqua. Film bude mít v USA premiéru 26. září. Diváci, jež si pustili trailer, mohli zaslechnout úryvek písničky. Guts Over Fear by se měla objevit až na konci filmu.

Při oznámení Shady XV byl zahájen i prodej limitované edice triček Shady XV. Bylo vyrobeno pouze 500 kusů.

Eminem - Shady XV

Eminem založil Shady Records v roce 1999 a stal se nejlépe prodávaným hip-hopovým umělcem v historii, jeho manažerem se stal Paul Rosenberg. První, koho Eminem upsal pod svůj label, byla skupina D12 jejichž debutový počin Devil’s Night se stal ne jednou platinový. V roce 2002 byl pod Shady Records vydán soundtrack k filmu 8 Mile, album se stalo 4x platinové a umístilo se na prvních pozicích hudebních žebříčků v čele s hitem Lose Yourself, který jako první song vůbec získal Oscara. 50 Cent pod dozorem Shady Records bodoval v roce 2003 se svým debutem Get Rich or Die Tryin’, který se stal celkem 8x platinovým a zároveň i nejrychleji prodávaným debutovým albem vůbec. Dalším 50 Centovým počinem ve spolupráci s Shady Records bylo album The Massacre v roce 2005. Album zabíralo první pozice hudebních žebříčků a stalo se 5x platinové. Následovaly projekty jako platinou oceněný Curtis z roku 2007 a zlaté Before I Self Destruct, které vyšlo v roce 2009. Rok 2004 byl úspěšným pro skupinu D12, která vydala dvakrát platinové D12 World. Další z projektů společnosti Shady byla platinová kompilace Eminem Presents: The Re-Up, která se umístila na druhém místě hudebních hitparád. Label slavil úspěchy i s albem Cheers které vydal rapper Obie Trice v roce 2003. Z novějších releasů labelu můžeme jmenovat alba které vydal Bad Meets Evil (Hell: The Sequel z roku 2011, 1x zlaté + #1), Yelawolf (Radioactive, rok 2011) nebo věc skupiny Slaughterhouse (Welcome to: Our House, rok 2012 + #2). Brzy se dočkáme dalších novinek od Yelawolfa a Slaughterhouse.

Poznámka: Je možné, že Shady XV vyjde o 4 dny dříve (24. listopadu). Je tak psáno u písničky Guts Over Fear na oficiálním Eminemově YouTube kanálu a oficiálních stránkách.

CkrabKilla

  

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *