Je Bizarre členem D12? A jak mu pomohl Em s odvykáním? To vše se dočtete v tomto rozhovoru

Už tomu bude deset let, co vydala detroitská skupina D12 své poslední studiové album D12 World. Od té doby se toho o nich napsalo více než dost. Bizarre nyní v rozhovoru pro HipHop DX uvádí věci na pravou míru.

V prvním interview pro hip-hopový portál HipHop DX z roku 2012 se nechal Bizarre slyšet, že skupinu opouští z důvodu tvůrčích neshodů. Po necelých dvou letech je ale všechno jinak. Nyní prohlašuje, že je stále členem formace a navždy s ní bude spojený. Tento detroitský MC navíc prozradil v rozhovoru s Peterem Czymborem z WXBR, že chystají s kolegy z D12 nový projekt. Ten by měl spatřit světlo světa už tento rok.

“Jo, skupina je stále pohromadě,” říká Bizarre. “D12 bylo a vždycky bude spojené s mým jménem – jsem přece zakládajícím členem. Není to hra, je to něco jako životní závazek. A jednoznačně jsme v procesu, kdy bychom měli připravovat něco ohledně nové desky. Dáváme se s klukama dohromady. Bude to už brzy, určitě příjde nové album od D12.”

Kromě toho, že se dal Rufus Arthur Johnson, jak zní Bizarrovo skutečné jméno, dohromady se svou staronovou kapelou, pracuje také na svých soukromých projektech. Teprve před měsícem vyšel jeho zbrusunový song Pray for Me, kde se zpovídá ze své závislosti na prašcích na předpis a je založený na jeho vlastních zkušenostech.

“Je to skutečně moje životní zkušenost. Skladba se jmenuje Pray for Me (Modlete se za mě). Jenom ať všichni ví, jak se věci skutečně mají. Není radno si s tím zahrávat. Ze začátku si dáš dvě nebo tři tabletky denně, protože tě bolej záda nebo jen tak pro legraci. Za nějaký čas se ale rozhlídneš kolem sebe a zjistíš, že jsi na tom závislej a máš nutkání brát další a další. Není to sranda, jak si může kdekdo myslet. Prostě s tím jen tak přestat… Song je o mejch životních zkušenostech, chtěl jsem o tom říct lidem. Protože vím, co si o mně všichni myslej – ‘Bizarre je ten vysmátej chlápek’.”

Stejně jako Bizarre, tak i Eminem bojoval před pár lety s drogovou závislostí. Podle Bizarra byl právě Em jeho inspirací k tomu, aby s tím začal něco dělat. “Pořád je to náš člověk. Viděl jsem ho ve studio před pár týdny. Marshall je fakt stoprocentně čistý. Absolutně v to věří a bere to velmi velmi vážně. To je ten důvod, proč se na něj v songu odkazuju – ‘Marshall s tím přestal, proč bych nemohl i já? Za dva týdny, pokusím se o to’,” rapuje Bizarre ve své skladbě a dodává: “V podstatě říkám, že on je v tomhle mým vzorem. Když vidím, kde byl a že byl schopný se odtamtud vyhrabat, je to pro mě obrovskou motivací,” uzavřel rozhovor.

Nucks

  

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *