Eminem – Australia Tour 2011

Po deseti letech zavítal Eminem na turné do Austrálie a byl to skutečně famózní návrat. Původně byly v plánu koncerty 2, ale pro velký zájem o jeho vystoupení byl dodatečně přidán ještě jeden termín. Eminem se tak představil 1. prosince na melbournském stadionu Etihad, 2. a 4. prosince na fotbalovém stadionu v Sydney.

Když se v roce 2001 chystal Eminem na turné do Austrálie, musel čekat, zda mu tamní vláda povolí vstup do své země. Tehdejší australský premiér John Howard na jeho adresu doslova uvedl: „Nemůžete neustále bombardovat lidi násilnickými a protispolečenskými vzkazy bez toho, aby to na ně mělo nějaký vliv,“ k čemuž dodal: „Myslím, že jsme byli příliš dlouho zticha ohledně dopadu jeho kousků na všechny.“ Eminem nakonec povolení ke vstupu do Austrálie dostal, ale musel přislíbit, že nebude provokovat a zdrží se urážlivých komentářů.

Od té doby si kontroverzní rapper prošel nelehkým obdobím své kariéry, aby se vrátil na vrchol jako vyzrálý umělec, který budí hluboký respekt v ostatních.

Celou show otevřela místní rapová skupina Hilltop Hoods, kterou na pódiu vystřídal speciální host Lil Wayne. Ten na úvod svého vystoupení přítomným oznámil, že věří v Boha a že bez fanoušků by byl nula – slušně řečeno :-). Lil dále řekl, že slyšel, že v Austrálii připadá na každého muže 7 žen, načež se široce usmál a sdělil, že on je svobodný. Závěr skvělého klání patřil hlavnímu aktérovi – Eminemovi, kterého doprovodil i Royce da 5′9″.

[jwplayer config=”16-9″ file=”http://www.youtube.com/v/LJuMx2bEWmc”]

[jwplayer config=”16-9″ file=”http://www.youtube.com/v/BPBLl3m18jo”]

[jwplayer config=”16-9″ file=”http://www.youtube.com/v/_4V31IIjw40″]

Eminem během zahajovacího koncertu v Melbourne přiznal, že si na australské turné z roku 2001 nemapatuje a jedním dechem pronesl slib před desítkami tisíc fanoušků: „Tentokrát si budu pamatovat vše!“

Všechny tři koncerty byly nabity emocemi, skvělou pozitivní Emovou energií a vzbudily vesměs kladné kritiky. Eminem během 1,5hodinového vystoupení postupně uvedl všechny své největší hity, jak ty ze svých začátků, tak i ty z posledního alba Recovery. Již tradičně začínal koncert skladbou Won’t Back Down a závěr patřil plné verzi megahitu Lose Yourself.

[jwplayer config=”16-9″ file=”http://www.youtube.com/v/0KYghr6_oPA”]

[jwplayer config=”16-9″ file=”http://www.youtube.com/v/fh717XnPxtM”]

[jwplayer config=”16-9″ file=”http://www.youtube.com/v/THNU3VGWc4A”]

[jwplayer config=”16-9″ file=”http://www.youtube.com/v/9nlFZbQ2QEg”]

Musel to být úžasný zážitek!

Romanie

  

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *