Smrt Adama Yauche a reakce celebrít

V pátek 4. května 2012 zemřel ve věku 47 let zakladatel legendární hip-hopové skupiny Beastie Boys Adam Yauch, také známý jako MCA. Dlouhodobě bojoval s rakovinou slinných žláz, s níž nastoupil léčbu již v roce 2009. Zatím není známo, zda byla rakovina příčinou jeho smrti.

Beastie Boys

Yauch se narodil v newyorském Brooklynu roku 1964. Na střední škole v roce 1981 založil spolu s Mikem Diamondem hardcore punkovou skupinu Beastie Boys. Později v roce 1983 se k nim přidal i Adam Horovitz a od tehdy fungují jako hip-hopová skupina. V roce 1986 společně vydali album Licensed to Ill, které se jako první hip-hopové album umístilo na vrcholu žebříčku hitparády Billboard.

Adam Yauch byl buddhista a navštěvoval Indii, kde hledal rady od tibetských lékařů. Na jejich podnět se stal veganem. V letech 1996-2001 také pomáhal organizovat koncerty za svobodný Tibet. Beastie Boys byli letos uvedeni do Rock’n’rollové síně slávy jako teprve třetí hip-hopová skupina – po Run-DMC a Grandmaster Flash and the Furious Five. Adam se tohoto ceremoniálu nemohl zúčastnit.

Beastie Boys – (You Gotta) Fight for Your Right (To Party!)
[jwplayer file=”http://www.youtube.com/v/eBShN8qT4lk”]

Jeho předčasná smrt šokovala nejen hip-hopovou komunitu, ale i celý svět. Jako zakládající člen průkopnické skupiny Beastie Boys pomohl Adam Yauch připravit cestu pro mnoho dnešních umělců. K jeho náhlé smrti se na Twitteru vyjádřili mnohé celebrity včetně Eminema. My si přiblížíme několik z nich.

Eminem: Adam Yauch přinesl do světa hodně pozitiv a myslím, že je všem zřejmě jasné, jak velký vliv měli Beastie Boys na mě a mnoho dalších. Jsou to průkopníci a Adam mi bude bolestně chybět. Mé myšlenky a modlitby jsou s jeho rodinou a zbylými členy kapely.

NAS: RIP MCA! Moje modlitby patří tvé rodině a Beastie Boys.

Jay-Z: Velký hudební průkopníku, odpočívej v pokoji. Naše modlitby směřují k jeho rodině. Jeho hip-hopová rodina truchlí touto ztrátou a oslavuje jeho život.

Snoop Dogg: RIP MCA, jsi legenda a průkopník.

Ludacris: RIP MCA z Beastie Boys. Byl jsi nedílnou součástí budování Def Jam Records, jehož součástí jsem i já. Vyjadřuji upřímnou soustrast tvé rodině.

Adam Yauch R.I.P.

Prelude

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *