Something from Nothing: The Art of Rap jde do kin

Hudební dokument Something from Nothing: The Art of Rap z dílny rappera Ice-T vstoupil 15. čevna do amerických kin. Dokument mapuje vývoj rapu od jeho počátků až po současnost. Ice-T slibuje, že jeho projekt nekončí tímto filmem.

Na Something from Nothing: The Art of Rap pracoval Ice-T přes dva roky. Za tu dobu připravil spoustu materiálů a hlavně rozhovorů s osobnostmi dřívějšího i současného rapu. Kromě Eminema se tak v dokumentu objeví umělci jako jsou Afrika Bambaataa, Run-DMC, Dr. Dre, Ice Cube, Snoop Dogg, Kanye West, Melle Mel a další.

“Za mých 25 let rapové kariéry se mě nikdo nezeptal, jak pracuju a jak jsem toho dosáhl. Lidi se vždycky zajímali jenom o rapové války, auta, holky a všechny ty celebrity kolem. Nikdo se nepídil po tom, jak to všechno vzniká. Že je to tvůrčí proces. Snažím se také vysvětlit, že existuje spousta směrů v rapu – undergroundové bitvy, uvědomělí rappeři a mnoho dalších. Je jich opravdu hodně,” říká ke svému dokumentu režisér.

Something from Nothing: The Art of Rap

Úplně poprvé mohli tento dokument spatřit diváci na festivalu Sundance Film Festival v USA již 21. ledna 2012. Do amerických kin vstoupil 15. června a 20. července by se měl objevit v Británii. O tom, zda se tento projekt objeví i v české nebo slovenské distribuci, se můžeme jen dohadovat (osobně tomu moc šancí nedávám). Do předporodeje (Amazon.com) se již dostaly DVD, jež budou do obchodů vypuštěny 18. září tohoto roku.

[jwplayer file=”http://www.youtube.com/v/F_sPhpb2_R4″]

Nucks

  
Ostatní hledají: something from nothing the art of rap cz titulky, something from nothing the art of rap titulky, the art of rap titulky, art of rap cz titulky

Komentáře k článku

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *