Zajímavosti o hologramu Tupaca Shakura

Hologram Tupaca Shakura vzbudil svou přítomností na festivalu Coachella 2012 pozdvižení. Během vystoupení Snoop Dogga a Dr. Dre předvedl “vzkříšený” Pac dvě skladby – Hail Mary a 2 of Amerikaz Most Wanted. Právem tak vzbudil řadu ohlasů. V tomto článku si můžete přečíst pár zajímavostí o realizaci hologramu.

Nápad oživit Tupaca se zrodil v hlavě Dr. Dre. Ještě než započaly jakékoliv práce, požádal Dre matku Tupaca Afeni Shakur, jestli mu udělí souhlas k zapojení jejího syna do svého vystoupení na hudebním festivalu Coachella. Afeni souhlasila a Dre tak mohl začít realizovat své plány. Jako poděkování měl údajně přispět nemalou finanční částkou na konto nadace Tupac Amaru Shakur Foundation.

Dr. Dre na nic nečekal a ihned se spojil s firmou AV Concepts, se kterou začali usilovně pracovat na hologramu, jehož tvorba trvala dlouhé čtyři měsíce. “Pracovali jsme s Drem na jeho myšlence tak, abychom mohli jeho představy zrealizovat,” nechal se slyšet ředitel společnosti AV Concepts Nick Smith. Přesné náklady na několikaminutové vystoupení hologramu nebyly zveřejněny. Odhaduje se ale, že se pohybují v rozmezí mezi dvěma až osmi miliony korun (100 000 – 400 000 dolarů).

[jwplayer file=”http://www.youtube.com/v/1AsJBDvle9o”]

Tupacova matka Afeni Shakur byla “pozitivně nadšena” poté, co viděla svého syna zpátky na jevišti, uvedl server TMZ.com. Na festivalu sice přítomna nebyla, nicméně sledovala celý přenos živě prostřednictvím YouTube.

Původně se předpokládalo, že by na festivalu mohl vystoupit také hologram zesnulého Nate Dogga. Od tohoto nápadu se však upustilo a Nate tak byl přítomný pouze na velké obrazovce během Snoop Doggovo Ain’t No Fun.

Nucks

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *