Elton John o tom, jak pomáhal Eminemovi dostat se ze závislosti

Sir Elton John promluvil o tom, jak pomáhal Eminemovi dostat se ze závislosti na drogách. Eminem potvrdil, že mu zpěvák dával hodně rad, jak přestat s léky proti bolesti, když se v roce 2005 musel kvůli své závislosti stáhnout do ústraní.

Elton si sám úspěšně prošel odvykací kúrou. V roce 1990 byl přijat na odvykací kliniku se závislostí na alkoholu a drogách. Během rozhovoru s Dannym Bakerem v jeho Radio 5 Live show John řekl: “V té době jsem celých 18 měsícu držel s Eminemem a vedl si výborně. Když to vzdáš, tak tím ostatním nedáš motivaci k tomu, aby to vydrželi, ale bohužel to je v módě jak to vždycky bylo. Všechny ty dnešní pilulky, sedativa… Dnes jsou ale mnohem nebezpečnější.”

“Když mě někdo potřebuje, jsem tu pro něj. Když tě lidé prosí o pomoc, můžeš jim úkazat, kam mají jít. Každá rada je ale k ničemu, když dotyční nejsou odhodlaní to udělat. Lidé mi říkali, že bych s tím měl přestat, ale já je neposlouchal,” pokračuje John. “Vím, že George hodně pracoval a bez ‘pomoci’ by to nezvládal. Hodně bych ocenil, kdyby zaklepal na mé dveře a nechal si ode mě pomoci.” John se dále zmínil o vlastní 16 let trvající závislosti: “Nechtěl jsem, aby mi někdo pomáhal. Hodně mě takový věci štvaly. Po pravdě, přes rok jsem nemluvil ani s mými blízkými přáteli protože mi vždycky říkali, jaký jsem idiot.”

Eminem: Elton mi pomohl dostat se ze závislosti

“Oba máme podobný životy a problémy,” vysvětlil Eminem v interview pro Detroit Metro Times. “Stali jsme se přáteli a mluvili jsme o hodně věcech, kariéře a tak.”

Eminem a Elton ale nebyli přátelé odjakživa. Prvně se potkali na předávání cen Grammy v roce 2001. V té době se nad Eminemem zmítalo několik nařčení z homofóbie. Stačilo 8 let a Eminem označil Eltona za hudebníka, u kterého člověk vždy najde oporu. “Probral jsem s Eltonem hodně věcí,” řekl Eminem.

Vzájemné přátelství se utužilo po vydání alba Encore, v té době Eminem vedl velkou bitvu s drogami. Jeho závislost na lécích proti bolesti přerostla až do předávkování metadonem. Eminem tedy opět kontaktoval “chlápka s divnými brýlemi”. “Když jsem se od toho chtěl prvně odprostit, zavolal jsem Eltonovi a promluvili jsme si o tom,” řekl Eminem. “On je jeden z těch, kteří dělají v byznysu, a tak dokáže zhodnotit jak se věci mají. Sám moc dobře ví, jak to chodí a chápe, že se věci můžou zvrtnout. On tomu rozumí… Ten nátlak a všechny ty věci, který tě táhnou k drogám. Spojil jsem se s ním (s Eltonem) a řekl jsem mu: ‘Podívej, procházím težkým obdobím a potřebuji tvou pomoc.'”

CkrabKilla

  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *