The Monster feat. Rihanna

Základní údaje

  • Datum vydání: 29. říjen 2013
  • Vydavatelství: Aftermath Entertainment, Interscope Records, Shady Records
  • Produkce: Aalias, Frequency
  • Album: The Marshall Mathers LP 2 (2013)
  • Další: videoklip s titulky, překlad

Informace o singlu

The Monster je písnička amerického rappera Eminema, která se objevila na jeho osmém studiovém albu nesoucí název The Marshall Mathers LP 2. Jako hostující se zde objevila barbadoská zpěvačka Rihanna. O produkci se postaral Frequency. The Monster je už čtvrtý společný počin dvojice Eminem a Rihanna po spoluprácích na projektech jako Love the Way You Lie a jeho pokračování z roku 2010, a Numb z roku 2012. The Monster je v pořadí čtvrtým singlem ze zmiňovaného alba, byl zveřejněn 29. října 2013. Rihanna se ve své části zmiňuje o boji s jejími vnitřními démony, zatímco Eminem mluví o negativním dopadu slávy na jeho život.

Singl The Monster je velmi úspěšný v hitparádách po celém světě, včetně druhé pozice v US Billboard Hot 100, a první v žebříčcích ve více než 11 zemí včetně Austrálie, Kanady, Francie, Irska, Nového Zélandu, Švýcarska a Spojeného Království. Tento singl také zajistil Eminemovi první místo v US Hot R&B/Hip-Hop Songs a objevil se v první desítce v Rakousku, Belgii, Itálii a Španělsku.

Názory kritiků

Písnička byla kritiky přijata velmi dobře. Tarun Mazumdar, který píše pro IBTimes, ohodnotil velmi chválihodně zejména Rihanny část, jež je podle něj velmi chytlavá a dojemná, nakonec uložil hodnocení 3,5 / 5. Amy Sciaretto z PopCrush udala stejný počet bodů a dodala: “Není to tak silný nebo citově založený song jako minulá spolupráce, ale to ani být neměl.” Allan Raible píšící pro ABC News si poslech velmi užil, a píseň označil jako “výrazný bod v kariéře” a “osobní podání své minulosti”. Redaktor z About.com Bill Lamb měl podobný názor a domnívá se, že Eminemův “autoportrét” dodává písničce energii spolu s chvályhodnými vokály ze strany Rihanny.

Mike Wass, který píše pro Idolator, řekl, že to není nic, co by jsme mohli znát z předešlé spolupráce obou umělců, ale pořád to je něco, co “je velmi chytlavé a snadno se uchytí na prvních příčkách 40 rádiových stanic”. Keith Murphy z časopisu Vibe byl uchvácen zejména textem, jinak neshledal píseň nijak extra poutavou. Jim Farber z The New York Daily News to při pohledu na předešlý singl (Rap God) shledal slabším kouskem a velmi podobným hitu Love the Way You Lie. Na druhou stranu ocenil, že “Eminem zde přináší pár zajímavých řádků”.

Komentáře nejsou povoleny.