The Monster feat. Rihanna

Základní údaje

  • Režie: Rich Lee
  • Datum vydání: 16. prosinec 2013
  • Album: The Marshall Mathers LP 2 (2013)
  • Další: singl, překlad

Informace o videoklipu

Když video začíná, vidíme Rihannu v roli terapeutky, jak posadí “Boha Rapu” a pustí mu pásku s Shadyho hudební minulostí. Eminem kouká na svoje snad nejznámější záběry jako například úryvek z My Name Is, kde je ve svěrací kazajce, část z Lose Yourself, jak stojí před 8 Mile Rd. Mobile Court (čtvrť obytných vozů, kterou jsme mohli vidět ve filmu 8 Mile), a nebo s Eltonem Johnem při vystupování v roce 2001 při předávání cen Grammy se songem Stan. Do promítání jsou podle témat úryvků zasazeny slova jako “Násilí”, “Rodina” a “Závislost”.

Eminem rapuje o sobě jako o “monstru” při cestě výtahem. Ten zobrazuje v každém patře jiné Shadyho odbobí. Písničku doplňuje Rihanna refrénem, který zpívá před ocelovouou bránou skrze kterou se chce “monstrum” dostat. Jak video pokračuje, Eminem se ponořuje do své minulosti. Nakonec se Eminem objeví na střeše budovy, kde spatří své alter ego – zřejmě “monstrum” zmiňované v klipu – jenž je zavřené v kleci hlídanou ozbrojenými vojáky. “Monstrum” hodí pár útržků papírů po Slimovi a ten se pak rozmýšlí nad tím, zda se mu postavit nebo ne.

Už dříve promluvil Eminem s časopisem Rolling Stones o jeho rozhodnutí opětovné spolupráce s Rihannou. O hitu The Monster řekl: “Není to pokračování dřívejší spolupráce, i když to tak může vypadat,” čímž navázal na jejich společný song Love the Way You Lie z roku 2010. “Tohle je víc o pocitech. Je tam hodně z mý minulosti,” dodal.

[jwplayer config=”16-9-caption” file=”http://www.youtube.com/v/EHkozMIXZ8w” captions.file=”/soubory/titulky/videoklipy/the-monster.xml”]

Komentáře nejsou povoleny.