Recovery

Základní údaje

  • Datum vydání: 18. červen 2010
  • Vydavatelství: Aftermath Entertainment, Interscope Records, Shady Records
  • Produkce: Alex da Kid, Boi-1da, Dr. Dre, Emile, Eminem, DJ Khalil, Havoc, Jim Jonsin, Just Blaze, Mr. Porter, Supa Dups, Script Shepherd
  • Singly: Not Afraid, Love the Way You Lie, No Love, Space Bound

Informace o albu

Recovery je sedmým studiovým albem amerického rappera Eminema, které vyšlo 18. června 2010 pod hlavičkou nahrávacích společností Shady Records, Aftermath Entertainment a Interscope Records. Vyprodukováno bylo během let 2009 až 2010 v několika nahrávacích studiích. Na výrobě se podíleli různí producenti, mezi něž patří Alex da Kid, Just Blaze, Boi-1da, Jim Jonsin, DJ Khalil, Mr. Porter nebo Dr. Dre. Původně bylo toto album nahráno jako pokračování předchozí Eminemovy desky Relapse z roku 2009 a mělo vyjít pod názvem Relapse 2. Z prvotního plánu však sešlo a deska byla následně přejmenována na Recovery. Obsahově je Recovery více introspektivní a emociální než jeho předchůdce.

Alba se během prvního týdne prodalo ve Spojených státech 741 000 kopií a debutovalo na první příčce US Billboard 200. Na prvních příčkách hudebních žebříčků se album objevilo i v několika dalších zemích. K albu Recovery byly postupně vydány čtyři singly – Not Afraid, Love the Way You Lie, No Love a Space Bound. I přes občasné kritiky, pokud jde o jeho soulad, získala deska Recovery pozitivní recenze od většiny kritiků, kteří pochválili Eminemův rap a výkon. Album si vysloužilo i cenu Grammy za nejlepší rapové album roku 2010. Celkem se alba prodalo 5,7 milionu kusů po celém světě, čímž se stalo nejprodávanějším albem roku 2010.

Seznam skladeb

Píseň Videoklip Překlad Text
01. Cold Wind Blows
02. Talkin’ 2 Myself feat. Kobe
03. On Fire
04. Won’t Back Down feat. Pink
05. W.T.P.
06. Going Through Changes
07. Not Afraid
08. Seduction
09. No Love feat. Lil Wayne
10. Space Bound
11. Cinderella Man
12. 25 to Life
13. So Bad
14. Almost Famous
15. Love the Way You Lie feat. Rihanna
16. You’re Never Over
17. Untitled

iTunes Store Deluxe Edition Bonus Tracks

  1. Ridaz
  2. Session One feat. Slaughterhouse
  3. Not Afraid (Music Video)
     

Komentáře nejsou povoleny.